30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Zorlu Enerji, Filistin’de Şirket Kurmaya Hazırlanıyor

FİLİSTİN (Enerji Portalı) – Zorlu Enerji, 2018 yılında JDECO (Jeruselam District Electricity Company)’in ortaklığının ardından bölgede yeni bir şirket kurmaya hazırlanıyor.

Şirketin konuyla ilgili açıklamasında şunlar kaydedildi:

“08.02.2018 tarihli özel durum açıklamamıza istinaden Filistin’de Şirketimizin bir şubesinin açılmasına ve bununla birlikte Filistin’de 10.000 Ürdün Dinarı sermaye ile güneş enerjisi, yenilenebilir enerji ve diğer enerji alanlarında faaliyet göstermek üzere bir şirket (“Yeni Şirket”) kurulmasına karar verilmiştir. Yeni Şirket’in ortaklık yapısı %75 Zorlu Enerji ve %25 Jerusalem District Electricity Co. Ltd. (Sharekat Kahrabaa Mohavazat Al-Quds Al-Urdineyyah) şeklinde olacaktır.

Yeni Şirket ile Filistin’in elektrik ihtiyacını güneş enerjisinden karşılamak üzere Filistin’in farklı bölgelerinde güneş enerji santrallerinin kurulması planlanmaktadır.”

Zorlu Enerji ile Filistin’in elektrik dağıtımının dörtte birini gerçekleştiren ve Filistin’in ana elektrik dağıtıcısı olan JDECO ile geçtiğimiz yıl yapılan anlaşma; bölgeye elektrik sağlamak için ilk etapta 30 MW olmak üzere toplamda 100 MW kurulu güce erişecek güneş enerjisi projelerinin yapılmasını öngörüyordu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.