30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Zonguldak’ta Yaşanan Elektrik Kesintileriyle İlgili BEDAŞ’tan Açıklama Yapıldı

ZONGULDAK (Enerji Portalı) – EnerjiSa’ya bağlı Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş. yetkilileri, kent merkezi ve mahallelerde yaşanan elektrik kesintileri ile ilgili yazılı bir açıklama yaptı.

EnerjiSa’ya bağlı Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş. (BEDAŞ) yetkilileri, kent merkezi ve mahallelerde yaşanan elektrik kesintileri ile ilgili yazılı bir açıklama yaptı.

BEDAŞ açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Zonguldak, Kozlu ve Kilimli ilçelerindeki artan enerji ihtiyacının karşılanması, enerji arz güvenliği ve diğer tüm müşterilere yansıyan arıza kaynaklı kesintilerin önüne geçilmesi amacıyla şirketimiz tarafından 46 Milyon TL değerinde 6 farklı proje hazırlanmış ve 2018 yılı yatırım programına dahil edilmiştir. Söz konusu yatırım, 2018 yılı Mayıs ayında hızlıca başlanmış ve günümüz itibariyle projenin yüzde 95’i tamamlanmıştır. Proje kapsamında; yaklaşık 50 kilometrelik kablo kanalı kazısı, 24 beton köşk, 18 mevcut binanın modernize edilmesi, 1 adet indirici merkez, 110 bin metre alçak gerilim kablosu, 279 bin metre yüksek gerilim kablosu, 900 adet yeni aydınlatma direği tesis edilmiştir ve söz konusu proje Zonguldak tarihinin en büyük yeraltı kablolu enerji yatırımıdır.

Söz konusu proje tamamlandığında bölgede kaliteli ve sürdürülebilir enerji talebi karşılanarak, enerji arzının güvenliği ciddi oranda artırılmış olacaktır. Projenin hayata geçirilmesi için gerekli olan yaklaşık 50 kilometrelik yeraltı kablo kanalının kazılması, yeni trafo binalarının inşa edilmesi gibi çalışmalar tamamlanmıştır ve son 2 aydır da enerjilendirme çalışmaları devam etmektedir. Gelişmiş teknoloji ile gerçekleştirilen operasyonların tamamlanmasının ardından hat kapasiteleri artarken, arıza sayılarının azalması planlanmaktadır. Bununla birlikte planlı kesintilerden en az sayıda abonenin etkilenmesi için gerekli çalışmalar sürdürülürken, yaşanan tüm kesintiler 3 gün öncesinde ilan edilmekte ve kişisel bilgilerini güncelleyen tüm abonelerimize gerçekleşecek enerji kesintileri ile ilgili bilgiler paylaşılmaktadır.

Başkent EDAŞ olarak, faaliyet gösterdiğimiz illerden biri olan Zonguldak’ta sürdürülebilir ve kaliteli enerji arzı sağlamak ana hedefimizdir. Bu süreçte daha kaliteli enerjiye ulaşabilmek için değerli halkımızın anlayışını ve desteğini bekleriz.”

Kaynak: Pusula Gazetesi

Elektrik Kesintileri Zonguldak Halkını Bezdirdi!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.