30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Yunanistan Enerji Firmaları Müşterilere İndirim Sunuyor

YUNANİSTAN (Enerji Portalı) – Devlet Enerji Şirketi (PPC) ve Elpedison, müşterileri için koronavirüs (COVID-19) salgınında yaşanan zorlukları hafifletme önlemlerini açıkladı.

Elektrik piyasası, koronavirüs (COVID-19) salgınının etkilerinden etkilenen şirketler ve bireylerle dayanışmayı ifade etmeye çalışıyor. Devlet Enerji Şirketi (PPC) ve Elpedison, müşterileri için hayatı kolaylaştırmak ve Enerji Bakanı Kostis Hacıdakis tarafından yapılan çağrıyı dikkate almak için önlemlerini açıklıyor.

Elpedison, müşterileri için en azından önümüzdeki ay yüzde 5 indirim yapacağını açıkladı. Şirket yetkilileri, bu önlemin gelişmelere bağlı olarak uzatılabileceğini söyledi.

Devlet Enerji Şirketi (PPC), Perşembe’den itibaren ve önümüzdeki üç ay boyunca düşük-voltaj müşterileri için sabit masraflardan feragat edeceğini bildirdi. Ayrıca 70 yaş ve üzeri veya ciddi tıbbi problemleri olan kişiler için yüzde 8 indirim sağlayacağını ekledi. Hatta başka bir 4 dört aylık periyotta 2.000 kilowatt saati aşan düşük-voltaj tüketicileri için yüzde 8 indirim yapacağını, böylece evde geçirdikleri süre için ekstra ödeme yapmak zorunda kalmayacaklarını açıkladı. PPC ayrıca “e-fatura” müşterilerine çevrimiçi ödemeler için bir teşvik olarak 5 avro indirim sunuyor.

Kaynak: Ekathimerini

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.