30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Yunanistan Başbakanı Miçotakis’den Türkiye’ye Mesaj!

İSTANBUL (Enerji Portalı) Yunanistan Başbakanı Miçotakis, “Türkiye’den somut adım gördüğümüz durumda istikşafi görüşmelere derhal başlamaya hazırız.” dedi

Miçotakis, Avrupa Birliği (AB) Konseyi Başkanı Charles Michel ile görüşmesinin ardından düzenlediği ortak basın toplantısında konuştu.

Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis şu ifadeleri kullandı:

”Türkiye’nin adım atması halinde deniz yetki alanlarının belirlenmesi için istikşafi görüşmelere hemen başlamaya hazırız”

Misotakis, Akdeniz’in bir bütün olarak Avrupa’nın güvenliği için hayati önem taşıdığına işaret ederek, ülkesinin bu şartlar altında diyaloga girmeye istekli olduğunu iddia etti. Mikotakilerin “Akdeniz genelinde hassas bir dönemde olduğunu”, bu nedenle Türkiye ile olan krizi atlattıklarını iddia ederek, “sadece Yunanistan’da değil, AB’nin jeopolitik ve stratejik çıkarları tarafından da tehdit edildiğini” vurguladı.

Miçotakis, Ankara ile sorunların diplomasi yoluyla çözülmesi konusunda “Türkiye’den somut adım gördüğümüz durumda aramızdaki tek anlaşmazlık konusu (deniz yetki alanlarının belirlenmesi) için istikşafi görüşmelere derhal başlamaya hazırız.” ifadesini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.