30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


YTÜ, Rüzgar Günleri’19 İçin Gün Sayıyor!

İSTANBUL (Enerji Portalı) – Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ), bu yıl 8.’sini düzenleyeceği “Rüzgar Günleri’19” etkinliği için gün sayıyor. Rüzgar enerjisinin kapsamlı bir şekilde ele alınacağı etkinlik,  12-13 Mart tarihlerinde YTÜ Yıldız Kampüsü’nde bulunan Oditoryum’da gerçekleştirecek.

Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) Rüzgar Enerjisi Kulübü olarak bu yıl 8.’sini düzenleyeceği “Rüzgar Günleri” etkinliğini 12-13 Mart tarihlerinde YTÜ Yıldız Kampüsü’nde bulunan Oditoryum’da gerçekleştirecek.

Etkinlik, sektör paydaşları ile mühendis adaylarını bir araya getirerek enerji farkındalığı oluşturmak ve bu isimlerin tecrübe, bilgi ve birikimlerini üniversite samimiyetinde mühendis adaylarına aktarmayı amaçlıyor.

Etkinlikte YTÜ, rüzgar türbinlerinin konumlandırılması, rüzgar enerjisi teknolojilerinde mühendislik yaklaşımları, düşey eksenli rüzgar türbinleri, rüzgar enerjisi yatırımlarında mevzuatsal risk analizi, enerji hukuku, çevresel etkileri başta olmak üzere A’dan Z’ye Rüzgar Enerjisi konuşulacaktır. Katılımcıların dikkatini çekmek ve konuların daha iyi anlaşılabilmesi için panel, sunum gibi değişik sözlü anlatım türlerine yer verilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.