30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Yön Enerji, Afrika’da 1.150 MW’lık GES Kuracak

İSTANBUL (Enerji Portalı) – Farklı sektörlerde hizmet veren Alpha Group, Afrika kıtasında 1,5 milyar dolarlık enerji yatırımı yapacağını açıkladı.

Enerji, gayrimenkul, turizm, dış ticaret, inşaat, sanayi, medikal ve yenilenebilir enerji sektörlerinde önemli yatırımlar yapan Alpha Group, Afrika ve Arap pazarına yöneldi.

1.150 MW’lık GES kurulumu gerçekleştirilecek…

Fas, Cezayir, Tanzanya ve Etiyopya’da toplam değeri 1.5 milyar dolara varan yatırım yapacak olan Gruba bağlı Yön Enerji, imzalanan sözleşme gereği bin 150 MW’lık güneş enerji santrali kuracağını açıkladı.

“Yenilenebilir enerji yatırımlarımıza öncelik veriyoruz.”

Alpha Goup Kurucusu Muhamet Şefik Yön,Yön Enerji olarak, Afrika’da yenilebilir enerji alanında yakın zamanda önemli işbirliklerine imza attık. Afrika, Asya ve Avrupa kıtalarında varlığımızı bu sektörde de layıkıyla sürdürmek için hazırız.” dedi.

Yenilenebilir enerji sektöründe yer alan bir firma olarak, projelerimizle gurur duyduklarını belirten Yön, “Hedefimiz Türkiye merkezli yatırımlarımızı büyütmek ve ekonomimize, istihdama katkıda bulunmak. Firma olarak rekabet ettiğimiz diğer ülkelerdeki şirketlerden daha iyi bir yere gelebileceğimize inanıyoruz. Yenilenebilir enerji yatırımlarımıza öncelik veriyoruz.” diye belirtti.

Son Dakika Enerji Haberleri için enerjiportali.com/son-dakika-enerji-haberleri Bağlantısını Ziyaret Edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.