30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Yine Başka Bir Finans Yöneticisi Tesla’dan Ayrılıyor

İSTANBUL (Enerji Portalı) – Elektrikli otomobil üreticisi Tesla’nın finans başkan yardımcısı Justin MecAnear, ismi açıklamayan bir firmada finans müdürü olmak üzere buradaki işinden ayrılacak.

McAnear, yaptığı açıklamada, birkaç hafta önce ekibine başka bir şirkette bir CFO rolünü alma şansı olduğu için Tesla’dan ayrılacağın açıkladığını belirterek, “Tesla’daki zamanımı gerçekten çok sevdim ve meslektaşlarıma ve yaptıkları işlere çok saygı duyuyorum, ancak bu kaçıramayacağım bir fırsattı.” dedi.

Ayrılış nedenleriyle ilgili başka spekülasyonların yanlış olduğunu dile getiren McAnear, “Ekibimle 7 Ekim’deki son günümden önce sorunsuz bir geçiş sağlamak için çalışıyorum ve takım üyeleri rolümü doldurmak için hızlanıyor.” diye konuştu.

Yöneticilerin ve yüksek profilli çalışanların uzun bir listesi son haftalarda Tesla’yı terk etti. Tesla’nın baş muhasebe yetkilisi Dave Morton, şirkete işten sadece birkaç hafta sonra Eylül ayı başlarında ayrıldı. Şirketin mühendislik sorumlusu Doug Field, izinsiz kaldıktan sonra Temmuz ayında ayrıldı. McAnear’ın açıklamasından önce, kısa satıcı ve Tesla eleştirmeni Jim Chanos, insan kaynakları şefi Gaby Toledano ve iletişim Sarah O’Brien’ın başkan yardımcısı da dahil olmak üzere 2018 yılında Tesla’yı terk eden 41 yöneticiyi listelemişti.

Tesla, Eylül ayı başında birkaç yeni yöneticiyi terfi edeceğini duyurmuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.