30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Yılmaz: İGDAŞ’tan Bu Hatayı Telafi Etmesini Bekliyoruz

ANKARA (Enerji Portalı) – EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz, İGDAŞ’ a doğal gaz faturaları hakkında isteklerinin yer aldığı bir yazı gönderdi.

EPDK ayrıca İGDAŞ’a bir yazı göndererek 35 günü aşan faturaların iptal edilmesini istedi. EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz imzalı yazıda Doğal Gaz Piyasası Dağıtım ve Müşteri Hizmetleri Yönetmeliği’nin tüketimlerin tespit edilmesi, tahakkuk ve faturalandırma başlıklı 48 inci maddesi hatırlatılattı. Yılmaz, abonelere çıkarılacak faturaların ortalama 25 günden az 35 günden fazla olmaması gerektiği vurgulandı.

EPDK, İGDAŞ’tan mevzuata aykırı düzenlenen bütün faturaların iptal edilmesini istedi. Ayrıca mevzuata uygun şekilde -35 günü geçmeyen- fatura düzenleyerek sebep olduğu tüketici mağduriyetlerini gidermesini de isteğine ekledi. Yazıda ayrıca İGDAŞ’ın bir daha kesinlikle mevzuata aykırı şekilde fatura düzenlememesi gerektiği, bu yola başvurması halinde daha ağır idari yaptırımlar ile karşılaşacağı hatırlatıldı.

Konuyu değerlendiren EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz, “Vatandaşımız müsterih olsun. Kendilerine gelen ve 35 günü aşan yüksek faturalarla ilgili ortada bir hata var ve bunun acilen düzeltilmesi gerekiyor. Şimdi İGDAŞ’tan bu hatayı telafi etmesini bekliyoruz” dedi.

Kaynak: TRT Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.