30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Yılmaz: Enerji Alanında Çalışmak Yüksek Enerji İster!

ANKARA (Enerji Portalı) – Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu Başkanlığına atanan Mustafa Yılmaz, konu ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan atama kararına göre:

EPDK Başkanlığına, 4628 sayılı Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunun Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun’un 5’inci maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşkanı Kararnamesi’nin 2, 3 ve 7’nci maddeleri gereğince Mustafa Yılmaz‘ın ataması yapıldı.

EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz konuya ilişkin şunları söyledi:

“Beni bu göreve bir kez daha layık gören sayın Cumhurbaşkanımıza şükranlarımı sunuyorum. Bugüne dek büyük bir işbirliği içinde çalıştığımız Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımız sayın Fatih Dönmez‘e de destekleri için teşekkür ediyorum. Ülkesini seven herkesin sorumluluklarının arttığı, daha fazla çalışmamız, ter dökmemiz gereken bir süreçten geçiyoruz. Enerji alanında da daha fazla üretim, daha fazla yatırım ve daha fazla istihdam için gayretlerimizi arttırmamız gerektiğinin bilincindeyiz.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu olarak tüketici memnuniyetini faaliyetlerinin merkezine alan bir anlayışla piyasalarımızın adil, rekabetçi ve öngörülebilir yapısını korumaya, yeni yatırımların önünü açmaya devam edeceğiz. Enerji alanında çalışmak yüksek enerji ister. Durmak, yorulmak, mola vermek olmaz. Çünkü yapmamız gereken çok iş var ve biz ülkemizin potansiyelinin de gücünün de farkındayız. Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılına yakışan bir EPDK ve güçlü enerji piyasaları için ben ve çalışma arkadaşlarım gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.