30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


YEVDES Proje Başvuruları Başladı!

ANKARA (Enerji Portalı) – Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığının yürütmekte olduğu Avrupa Birliği tarafından finanse edilen YEVDES (Yenilenebilir Enerji ve Enerji Verimliliği Teknik Destek) projesi başvuruları başlatıldı.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığının yürütmekte olduğu Avrupa Birliği tarafından finanse edilen Belediyeler ve Üniversiteler için YEVDES (Yenilenebilir Enerji ve Enerji Verimliliği Teknik Destek) Projesi kapsamında yenilenebilir enerji ve enerji verimliliği yatırımlarına yönelik teknik destek sağlanacak.

30 ay süreli proje kapsamında:

  • Belediye ve üniversitelere, yenilenebilir enerji ve enerji verimliliği yatırımlarına yönelik eğitimler verilecek ve çalışma ziyaretleri yapılacak,
  • Belediye ve üniversitelere, yenilenebilir enerji ve enerji verimliliği yatırımlarına yönelik saha ziyaretleri gerçekleştirilecek,
  • Pilot projeler için tedarik dokümanları hazırlanacak ve mühendislik desteği sağlanacak,
  • Üniversitelere yenilenebilir enerji ve enerji verimliliği alanlarında Ar-Ge desteği sağlanacak.

Proje kapsamında; 800 kişiye yenilenebilir enerji ve enerji verimliliği alanlarında eğitim verilmesi, 80 adet yenilenebilir enerji fizibilite çalışması yapılması, 80 adet enerji verimliliği etüdü yapılması, 20 adet projeye mühendislik desteği sağlanması ve Ar-Ge projelerine destek sağlanması hedefleniyor.

Proje başvuruları www.yevdes.org internet sitesi üzerinden 21/12/2019 tarihine kadar alınacak. Başvuru dokümanının doldurulması esnasında duyulacak her türlü bilgi ihtiyacı için www.yevdes.org internet sitesinde yer alan iletişim kişi/kişileriyle irtibata geçilmesi gerekiyor.

Son Dakika Enerji Haberleri için enerjiportali.com/son-dakika-enerji-haberleri Bağlantısını Ziyaret Edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.