30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


YEVDES Kapsamında Proje Ziyaretleri Devam Ediyor

BALIKESİR (Enerji Portalı) – Yenilenebilir Enerji ve Enerji Verimliliği Teknik Destek Projesi (YEVDES) kapsamında ön saha ziyaretlerinin artık yapılmasına karar verildi.

Belediyeler ve Üniversiteler için Yenilenebilir Enerji ve Enerji Verimliliği Teknik Destek Projesi (YEVDES) kapsamında COVID-19 kısıtlamaları nedeniyle ertelenmek durumunda kalan ön saha ziyaretlerinin artık yapılmasına karar verildi.

Proje kapsamında Teknik Destek Ekibi uzmanları ziyaretlere 13 Temmuz 2020 itibariyle Balıkesir’de başladı.

Balıkesir Üniversitesi

İlk olarak, Balıkesir Üniversitesi’ne gerçekleştirilen ziyarette, enerji verimliliği ve güneş enerjisi paneli olmak üzere üniversitenin iki projesi hakkında görüşüldü.

Balıkesir University Balıkesir Metropolitan Municipality

Aynı gün, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin enerji verimliliği ve güneş enerjisi paneli (arazi) projeleri yerlerinde ziyaret edildi.

Edremit Belediyesi

Edremit Belediyesi

14 Temmuz’da ise Balıkesir’e bağlı Edremit Belediyesi’ne bir ziyaret gerçekleşti. Belediye başkanıyla görüşüldükten sonra, binalarının çatısına güneş enerjisi paneli kurmak isteyen belediyenin projesi incelendi.

Kırıkkale Üniversitesi

Kırıkkale Üniversitesi’nin enerji verimliliği ve güneş enerjisi paneli projelerinin incelenmesi amacıyla 16 Temmuz tarihinde ön saha ziyareti gerçekleştirildi.

Ufuk Üniversitesi

20 Temmuz tarihinde ise Ufuk Üniversitesi’nin enerji verimliliği ve güneş enerjisi paneli projeleri için Teknik Destek Ekibi uzmanları tarafından ön saha ziyareti yapıldı.

Bakırçay University / Dokuz Eylül University / İzmir Democracy University

22 Temmuz’da Teknik Destek Ekibi uzmanları ön saha ziyaretleri için İzmir’e gittiler. Burada ilk olarak Bakırçay Üniversitesi’nin enerji verimliliği projesi incelendi. Aynı gün, Dokuz Eylül Üniversitesi’nin enerji verimliliği ve güneş enerjisi paneli projeleri için ön saha ziyaretleri yapıldı. Yine aynı gün, İzmir Demokrasi Üniversitesi’ne enerji verimliliği hakkında olan projelerini incelemek için ön saha ziyareti gerçekleştirildi.

İstanbul University-Cerrahpaşa / İstanbul Sabahattin Zaim University

27-28 Temmuz tarihlerinde, Teknik Destek Ekibi uzmanları tarafından ön saha ziyaretlerini gerçekleştirmek amacıyla İstanbul’a gidildi. Burada ilk olarak, İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa’ya enerji verimliliği ve güneş enerjisi paneli projelerini incelemek amacıyla ziyarette bulunuldu. Aynı gün, İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi’nin enerji verimliliği ve rüzgar enerjisi santrali projeleri de incelendi.

İstanbul Kent University / Kadir Has University / İstanbul Ticaret University

28 Temmuz tarihinde ise, üç ayrı üniversiteye enerji verimliliği projelerini incelemek için ön saha ziyareti gerçekleştirildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.