30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


YEVDES Eğitimleri 758 Kişinin Katılımıyla Tamamlandı

ANKARA (Enerji Portalı) – Belediyeler ve Üniversiteler için YEVDES Eğitimleri Türkiye’nin 67 ilinden 141 belediye ve 62 üniversiteden toplam 758 kişinin katılımıyla tamamlandı.

Belediyeler ve Üniversiteler için Yenilenebilir Enerji ve Enerji Verimliliği Teknik Destek Projesi (YEVDES) birinci bileşeni kapsamında gerçekleştirilen Yenilenebilir Enerji ve Enerji Verimliliği Eğitimleri Türkiye’nin 67 ilinden 141 belediye ve 62 üniversiteden toplam 758 kişinin katılımıyla tamamlandı. 24 Mayıs 2021 – 15 Ağustos 2021 tarihleri arasında, COVID-19 salgınıyla ilgili tedbirler doğrultusunda ilk iki haftası online olarak düzenlenen eğitimlerin devamı Ankara’da yüz yüze olarak gerçekleştirildi.

Katılımcı gruplar, 7 gün süren eğitim programı kapsamında:
>> Enerji verimliliği ve yenilenebilir enerji uygulamaları,
>> Yasal çerçeveler,
>> Sürdürülebilir enerji finansmanı ve
>> Enerji projeleri yönetim döngüsü

gibi konularda verilen teorik eğitimin yanı sıra saha ziyaretlerine de katıldılar.

Akademisyenlere yönelik hazırlanan bölümde saha ziyaretleri düzenlendi:

Program kapsamında, ITC Entegre Katı Atık Yönetimi Sistemleri Tesisi, Cezeri Yeşil Teknoloji Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Enerbes Polatlı Biyogaz Elektrik Santrali, Ankara Yüksek Hızlı Tren Garı ziyaret edildi ve bu tesislerdeki yenilenebilir enerji / enerji verimliliği uygulamaları yerinde incelendi.

Ayrıca, programın akademisyenlere yönelik hazırlanan bölümünde Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Rüzgâr Enerjisi Teknolojileri Araştırma ve Uygulama Merkezi (RÜZGEM) ve Güneş Enerjisi Araştırma ve Uygulama Merkezi’ne (GÜNAM) saha ziyaretleri de düzenlendi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.