30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Yerli Kömür Üretimini Destekleyen Kurumlar Ödüllendirildi!

İSTANBUL (Enerji Portalı) – Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın desteğiyle Kömür Üreticileri Derneği (KÖMÜRDER) tarafından bu yıl üçüncü kez düzenlenen Temiz Kömür Teknolojileri Çalıştayı ve Fuarı’nda yerli kömür üretimini destekleyen kurumlar ödüllendirildi.

İstanbul Pullman Kongre Merkezi’nde 18 Nisan 2019 tarihinde gerçekleşen törende, ICCS 2019 Ödülleri, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Mithat Cansız ve KÖMÜRDER Başkanı Gökalp Büyükyıldız tarafından verildi.

Yatırım Ödülü’nü kazanan Polyak Eynez’in ödülünü Polyak Eynez Yönetim Kurulu Üyesi Murat Özyeğin aldı. İmbat Madencilik istihdamda sağladığı artışla ödüle layık görüldü ve ödül Şirket Ortağı Arif Kurtel’e sunuldu.

Sürdürülebilirlik Ödülü’nü Yeni Anadolu Madencilik kazandı, ödül Genel Müdür Nadim Ekiz’e takdim edildi. Üretim Ödülü Ercan Şirketler Topluluğu’ndan Yönetim Kurulu Başkanı Nurullah Ercan’a verildi.

Zenginleştirme Ödülü’nü kazanan Çiftay-Ardem adına ödülü Çiftay Yönetim Kurulu Başkanı Serkan Aydın aldı. Ar-Ge ödülünü almaya hak kazanan Garanti Koza Enerji adına ödül Yönetim Kurulu Üyesi Hulusi Şahin adına Mühendislik ve Ar-Ge Müdürü Şuayip Avşar’a takdim edildi. Yerli kömürün en kritik konularından olan rezerv konusundaki çalışmaları nedeniyle Rezerv Artırma Ödülü, MTA’dan Genel Müdür Cengiz Erdem’e sunuldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.