30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Yenilenebilir Enerji Kaynak Listesi (YEK) formatı güncellendi

İSTANBUL (Enerji Portalı)- EPDK, yenilenebilir enerji kaynak listesinin formatına yerli katkı ilave fiyatı son yararlanma dönemi ve yerli katkı ilave fiyatı son yararlanma dönemi takvim yılı gibi bilgileri de ekledi.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından yayınlanan 2018 Nihai Yenilenebilir Enerji Kaynak (YEK) listesinin formatında değişikliğe gidildi. Söz konusu karar, EPDK’nin 4 Ekim 2018 Perşembe tarihli Kurul toplantısında alındı.

YEK listesinde şirketlerin lisans numarası, şirket adı, iletişim bilgileri, kurulu güç, tesisin lisansa derç edilen yıllık üretim miktarı gibi bilgiler yer alıyor. EPDK’nin konuya ilişkin Kurul kararına göre bu bölümde, yerli katkı ilave fiyatı son yararlanma dönemi ve yerli katkı ilave fiyatı son yararlanma dönemi takvim yılı gibi bilgiler de yer alacak.

Elektrik piyasasında üretim lisansına sahip tüzel kişiler, yenilenebilir enerji kaynaklarına dayalı üretim tesisleri için YEK Belgesi alarak, YEK Destekleme Mekanizması’ndan (YEKDEM) yararlanabiliyor.

2018 Nihai Yenilenebilir Enerji Kaynak (YEK) listesine buradan ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.