30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.
kontek enerji


Yenilenebilir Enerji İçeren Sera Yapımını Üstlenecek Firma Aranıyor

UŞAK (Enerji Portalı) – Birlik Ziraat İşletmesi San. Tic. LTD. ŞTİ. Yenilenebilir enerji içerecek bir sera yapımı için yapım işini üstelenecek firma arıyor.

Birlik Ziraat İşletmesi San. Tic. Ltd. Şti., T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından uygulanan “KKYDP – Tarıma Dayalı Yatırımlar” 2017/22 sayılı tebliğ çerçevesinde uygulama sürecine geçilmiş olan “Birlik Ziraat Topraksız Tarım Tesisi Kurulma Projesi” inşaat işi için bir yapım işi ihalesi gerçekleştirilmesi planlanıyor.

Teklifler 30.01.2019 tarihinde, saat 16:15’da ve İslam Mah. Seyit Ahmet Kılınç Cad. No:300 Banaz – Uşak adresinde yapılacak oturumda açılacaktır. Değerlendirme, davet konusu kalemlerin tamamı için verilen fiyat tekliflerine göre yapılacaktır. İhale en uygun fiyat teklifine verilecek.

İhalelere katılım koşulları, isteklilerde aranacak teknik ve mali bilgileri de içeren ihale dosyasını, ihaleye katılmak isteyen istekliler http://birlikziraat.com/ web adresinden veya İslam Mah. Seyit Ahmet Kılınç Cad. No:300 Banaz – Uşak adresindeki ihale makamından imza karşılığı teslim alma zorunluluğu bulunuyor.

Birlik Ziraat’ın daha önce jeotermal ve rüzgar enerjisi ile ilgili sitesinde yer alan açıklamasında:

“Dört mevsim taze ürün elde etmek için soğuk mevsim şartlarında da üretim yapmak gereklidir. Soğuk havalarda bitkinin gelişimini sağlamak için, seranın ideal sıcaklıkta ısıtılması gerekir. Birlik Ziraat sera yatırımına karar verdiğinde bu hususu göz önünde bulundurarak, ısıtmanın çevreye zarar vermeyen doğal enerji kaynakları ile yapılması hedeflemiştir. Isıtma için jeotermal sıcak sudan yararlanmak amacı Türkiye de bulunan jeotermal alanlar araştırılmış ve bölge seçimi buna göre yapılmıştır.” diye belirtiyor.

Daha önce “Jeotermal Su ve Rüzgar Enerjisi” projesi geliştirerek, jeotermal ve rüzgar enerjisi ile seracılık yapan Birlik Ziraat, bu ihale ile projelerine yenilerini eklemek istiyor.

İhale ile ilgili ayrıntılı bilgiye burayı tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir