30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Yeni Nesil Klimalar ile İdeal Sıcaklık

Sıcak havaların en pratik serinleme aracı olan klimalar size konforlu ve ferah bir yaşam alanı sağlar. İklimlendirme teknolojisi bakımından devrim niteliği taşıyan cihazlar soğutmanın yanı sıra ısıtma özelliği ile de farklı hava koşullarında kurtarıcınız olmaya aday. Mevcut klimanızı değiştirmeyi düşünüyor ya da yeni bir ürün almayı planlıyorsanız farklı markaların imzasını taşıyan geniş bir ürün portföyü sizi bekliyor. Zengin çeşitlilik farklı kullanım koşullarına uygun alternatif bulmanızı da kolaylaştırır.

 Klima Seçiminde Hangi Özelliklere Dikkat Etmelisiniz?

Klima modelleri arasından en ideal seçimi yapmak için ürünün kullanılacağı mekanın genişliğini dikkate almak gerekir. Ev ya da iş yeri kullanımı için güçlü motora sahip inverter klimaseçenekleri değerlendirilebilir.

 • Yüksek verim sağlarken enerji tüketimi konusunda da hassas olan ürünler tercih edilebilir. A+ ve A++ sınıfına dahil olan ürünler doğa dostu olmaları nedeniyle talep görür. Baymak ve Demirdöküm klimamodellerinde enerji verimliliği yüksek pek çok ürün bulabilirsiniz.
 • Farklı iklim koşullarında ortamı istenen ısıda tutabilen ürünler aynı zamanda havadaki nem dengesini de sağlar.
 • Yeni nesil hava filtresi ile üretilen seçenekler geniş bir üfleme açısı ile çalışır. Böylece cihaz çalışırken havanın kuruması da engellenir.
 • Desibel seviyesi düşük olan modeller ise özellikle ev kullanımları için ön planda tutulması gerekir.
   
  Kaliteli Bir Klimanın Olmazsa Olmazları Neler?
  Bir cihazınkalitesi ihtiyaca cevap vermesi ile paralellik gösterir. Motor gücü yüksek bir cihazın ısı yalıtımı bakımından zayıf ve geniş metrekareye sahip mekanlar için kullanımı ürünün verimliliğini de ortaya çıkarır. Ürün tercihi yapılmadan önce cihazın tüm özelliklerini gözden geçirmek yararlı olur. Kullanıldığı ortamdaki havanın sürekli temizlenmesini sağlayan ürünler de kullanıcı memnuniyetini artırır. Bakteri ve nem oluşumunu engellemesi gibi kullanım bakımından da kolay olması kaliteli cihazların olmazsa olmazları arasında sayılır.
   
  Klimaların En Çok Fayda Sağlayan Özellikleri Neler?
  Farklı markalar tarafından tasarlanan klimalar, gerek genel özellikler bakımından gerekse de tasarımları bakımından çeşitlik gösterir. Ortaya çıkan çeşitlilik ürünlerdeki özelliklerin de farklı olmasına zemin hazırlar.
 • Yeni nesil teknoloji ile üretilen akıllı klimaların en çok fayda sağladığı özelliklerin başında ise havayı temizlemesi gelir. Baymak klima çeşitlerinde olduğu gibi daha pek çok markada bu özelliği görebilirsiniz. Ortamdaki tozu ve kötü kokuyu yok eden ürünler özellikle solunum sorunu olanlar için kurtarıcı bir nitelik taşır.
 • Kendi kendini temizleme özelliği olan ürünler ise iç ünitede oluşan nemi kurutabilir. Böylece bakteri oluşumu da engellenir. Kendini temizleyebilen cihazların hava filtresini belli aralıklar ile değiştirirseniz üründen uzun yıllar maksimum performans alabilirsiniz.
 • Beko klimamodellerinde Re-Start özelliği dikkat çeker. Re-Start desteği elektrik kesintileri sonrasında cihazın mevcut komutlar ile yeniden çalışmaya devam etmesini sağlar. Ekstra bir ısı kontrolü yapmanıza gerek kalmaz.
   
  Klima Fiyatları Neden Değişiklik Gösterir?
  Teknoloji yanlısı klimaçeşitleri, fonksiyonları ve etki alanları bakımından herkesin ihtiyaçlarını karşılayabilecek özellikler ile üretilir. Ürün yelpazesinde görülen çeşitlilik fiyatlarda da kendini gösterir. Motor gücü, özellikleri, salon tipi ya da duvar tipi olması fiyatların değişmesine neden olur. Ortalama bir cihaz 3000 W güce sahipken daha geniş alanların iklimlendirilmesinde kullanılan ürünlerde motor gücü 8000 W’a kadar çıkabilir. Klima fiyatları tüm bunlardan etkilenir. Cihazlar, doğal yaşamın korunmasına katkı sağlarken bir yandan da enerji tasarrufu yaparak bütçeye katkı sağlıyor. Siz de A++ sınıfı enerji verimliliğine sahip ürünler ile tasarruf yapabilirsiniz.
  Sıcak ve soğuk havalarda ortamdaki ısı dengesini sağlayarak yaşam alanınızı konfora çevirebilmek için siz de beğendiğiniz iklimlendirme cihazınıhemen Koçtaş web sitesinden sipariş edebilirsiniz. Kriterlerinize hitap eden seçeneği Koçtaş güvencesi ile güvenle satın alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.