30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


YEDAŞ Enerji Verimliliğini Anlattı

SAMSUN (Enerji Portalı)-YEDAŞ Elektrik Dağıtım A.Ş. (YEDAŞ), Enerji Verimliliği Haftası kapsamında Samsun Anadolu Hastanesi çalışanlarına, ’Enerji Verimliliği ve Enerji kullanımının çevresel etkileri’ semineri düzenledi.

Samsun, Ordu, Çorum, Amasya ve Sinop illerinde 3 Milyondan fazla kullanıcısınakaliteli, kesintisiz ve sürdürülebilir enerji iletimi için yatırım ve tesis çalışmalarınadevam eden Yeşilırmak Elektrik Dağıtım A.Ş. (YEDAŞ), hayata geçirdiği sosyal sorumluluk projeleri ile de farkındalık oluşturmaya devam ediyor. ‘Enerji Verimliliği Haftası’ nedeniyle hizmet verdiği 5 ilde bilgilendirme seminerleri gerçekleştiren YEDAŞ, Samsun Anadolu Hastanesi yönetici ve personellerine enerjiyi verimlikullanmanın pratik yollarını anlattı.

Düzenlenen Enerji verimliliği seminerine, Anadolu Hastanesi Yöneticileri, çalışanları veYEDAŞ yöneticileri katıldı. Samsun Anadolu hastanesi toplantı salonundagerçekleştirilen seminerde, YEDAŞ adına Teknik Kalite ve Enerji Depolama SistemleriŞefi Alper Çetin söz aldı.

“ENERJİYİ İSRAF ETMEMELİYİZ”

Enerji verimliliği ve düzenlenen seminer hakkında açıklamada bulunan Yeşilırmak Elektrik Dağıtım A.Ş.(YEDAŞ) Genel Müdürü Hasan Yasir Bora, ‘’Enerji varlıklarının hızlı bir şekilde tükendiği günümüzde enerji tasarrufunu hem bireylerin hem dekurumların maddi ve manevi sorumluluğu olarak değerlendiriyoruz. Bu nedenle en büyük enerji ihtiyaçları arasında bulunan elektrik enerjisini insanların kullanımına sunan bir kurum olarak, biz de bu sosyal sorumluluğu, farkındalık oluşturacak şekilde gelecek nesillere aktarmak için harekete geçmeyi ihtiyaç olarak gördük. Ülkemizde Yerli ve Milli Enerji politikalarına, enerji verimliliğine bu denli önem verilirken, biz Elektrik Dağıtım Şirketi olarak üzerimize düşeni yapmak için kendimizi sorumlu görüyoruz. Türkiye’de enerji için ayrılan kaynağın ülke ekonomisinde geniş anlamda yer edindiğine dikkat çeken Hasan Yasir Bora, “Ülke ekonomisi ve ülkemizin geleceği için çok önemli bir yere sahip olan enerji ihtiyacı, büyük ölçüde ithalatla karşılanıyorbu sebeple Enerji verimliliğinin milli ve sosyal sorumluluk olarak görülmesi gerektiğini belirtti. Enerji verimliliğine yönelik tüm çabaların hem aile ekonomisine hem de ülke ekonomimize katkı sağlayacağı bilincini ulaşabildiğimiz herkese aşılamak istiyoruz”şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.