30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Yalova Üniversitesi Enerji Alanında 4 Öğretim Üyesi Alacak

YALOVA (Enerji Portalı) – Yalova Üniversitesi tarafından Enerji Sistemleri Mühendisliği Bölümüne 3 adet doçent ve 1 adet profesör alınacaktır.

Yalova Üniversitesi Rektörlüğü tarafından bugün yayımlanan 31563 sayılı Resmi Gazete’de şu ilan duyuruldu:

Üniversitemize bağlı birimlere 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ve bu Kanuna dayalı olarak çıkartılan yönetmelik hükümlerine göre öğretim üyeleri alınacaktır. Profesör kadrosuna başvuran adaylar; 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun 26. maddesinde belirtilen şartlar ile başlıca araştırma eserlerini belirttikleri başvuru formlarına onaylı lisans, yüksek lisans, doktora ve doçentlik belgelerini, varsa yabancı dil belgelerini, nüfus cüzdan suretlerini, özgeçmişlerini, yayın listelerini, tebliğlerini, bilimsel çalışmalarını, bilimsel çalışmalarına yapılan atıfları, eğitim-öğretim faaliyetlerini ve 1 adet fotoğraflarını kapsayan bir adet dosya ve bu dosyadaki belgeleri içeren 5 adet Flash Bellek ile Personel Daire Başkanlığı’na teslim etmeleri gerekmektedir.

Doçent kadrosuna başvuran adaylar; 2547 sayılı Kanun’un 7100 sayılı Kanunla değişik 29.maddesinde belirtilen şartlar ile Anabilim Dalı ve başlıca araştırma eserini belirttikleri başvuru formuna özgeçmişlerini, 1 adet fotoğraflarını, nüfus cüzdan suretlerini, doçentlik belgelerini, yabancı dil sınavı başarı belgesi, bilimsel yayınlarını, kongre-konferans tebliğleri ile bunlara yapılan atıfları ve eğitim-öğretim faaliyetlerini kapsayan bir adet dosya ve bu dosyadaki belgeleri içeren 3 adet Flash Bellek ile Personel Daire Başkanlığına teslim etmeleri gerekmektedir.

Doktor Öğretim Üyesi kadrosuna başvuran adaylar; 2547 sayılı Kanun’un 7100 sayılı Kanunla değişik 23. maddesinde belirtilen şartlar ile Anabilim Dalı ve araştırma eserlerini belirttikleri başvuru formuna yüksek lisans/sanatta yeterlilik, doktora ve Yabancı Dil belgelerini, bilimsel yayınlarını, kongre-konferans tebliğleri ile bunlara yapılan atıfları ve eğitim-öğretim faaliyetlerini, özgeçmişlerini, nüfus cüzdanı sureti ve 1 adet fotoğrafı kapsayan bir adet dosya ve bu dosyadaki belgeleri içeren 3 adet Flash Bellek ile kadro ilanının verildiği ilgili birime teslim etmeleri gerekmektedir.

Not :

1- Profesör ve Doçent kadroları daimi statüdedir.
2- Müracaat süresi, ilanın yayın tarihinden itibaren 15 gündür.
3- Posta ile yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir.
4- Yabancı ülkelerden alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurulca denkliğinin onaylanmış olması şarttır.
5- Adaylar, müracaatla ilgili her türlü bilgiyi Rektörlüğümüz Personel Daire Başkanlığı’ndan sağlayabilirler.
6- Kadrolara müracaat eden adayların Yalova Üniversitesi Senatosu tarafından kararlaştırılan ve Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca kabul edilen “Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Kriterlerinde” belirtilen şartları taşımaları gerekmektedir. Bu Kriterlere uymayan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir. Adaylar söz konusu kriterler ekinde yer alan formları doldurup başvuru formuyla birlikte teslim etmeleri gerekmektedir.
7- Adaylar başvuru formuna, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Kriterlerine, atama ve değerlendirme formlarına http://personel.yalova.edu.tr/Page/Icerik/ogretim-uyesi-alimilani adresinden ulaşabilirler.
8- Herhangi bir kamu kurumunda çalışanlar ile daha önce çalışıp ayrılanlar çalıştığı kurumdan alacakları onaylı ve ayrıntılı Hizmet Belgesi’ni başvuru belgesine ekleyeceklerdir.
9- Tüm adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesinde belirtilen şartları taşımaları gerekmektedir.
10- Flash Bellek ile verilen evrakların tamamı PDF formatında olması gerekmektedir.
11- İdare gerekli gördüğü takdirde İlanın her aşamasını iptal etme hakkına sahiptir.
12- Adaylar ilanda belirtilen kadrolardan sadece birine başvuruda bulunabilir.

BirimiBölümüAnabilim Dalı/ ProgramÜnvanıDerecesiAdediAranan Nitelikler
Mühendislik FakültesiEnerji Sistemleri Mühendisliği BölümüEnerji Sistemleri Anabilim DalıProfesör11Doçentliğini Fizik alanında almış olmak, yeni nesil güneş hücreleri ve Nano-yarı iletkenler konusunda çalışmalar yapmış olmak.
Mühendislik FakültesiEnerji Sistemleri Mühendisliği BölümüEnerji Sistemleri Anabilim DalıDoçent11Doçentliğini Makine mühendisliği alanında almış olmak, taşıt iklimlendirme sistemlerinin enerji performansı üzerine deneysel çalışmalar yapmış olmak.
Mühendislik FakültesiEnerji Sistemleri Mühendisliği BölümüEnerji Sistemleri Mühendisliği BölümüDoçent11Doçentliğini Kimya Mühendisliği bilim alanında almış olmak. Isıl enerji depolama teknolojileri alanında çalışmaları bulunmak. İngilizce ders verebilme şartlarını sağlıyor olmak.
Mühendislik FakültesiEnerji Sistemleri Mühendisliği BölümüEnerji Sistemleri Mühendisliği BölümüDoçent31Doçentliğini Fizik alanında almış olmak. Elektrik makineleri, elektromanyetizma, malzeme fiziği ve yoğun madde fiziği alanlarında çalışmalar yapmış olmak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.