30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Xiaomi, Güneş Enerjili Akıllı Telefon Üretmeyi Planlıyor

ÇİN (Enerji Portalı) – Çin merkezli bir akıllı telefon üreticisi olan Xiaomi, telefonun arkasına güneş paneli yerleştiren bir akıllı telefon tasarımını patentledi.

Geçen yıl Temmuz ayında, Xiaomi Mobile Software, küçük ölçekli güneş paneline sahip bir akıllı telefon için WIPO (Dünya Fikri Mülkiyet Ofisi) ile patent başvurusunda bulunduğu öğrenildi.

Aşağıdaki patent görüntülerine baktığımızda, telefonun arkasını neredeyse kaplayan güneş paneli yer alıyor. Telefonun ön tarafında ise herhangi bir çentik veya kamera deliği bulunmuyor. Bu nedenle telefonun, ekran altı kamera teknolojisini kullanacağı düşünülüyor. Xiaomi, geçtiğimiz haziran ayında ekran altı kamera teknolojisi üzerinde çalıştığını bildirmişti.

Xiaomi güneş enerjili akıllı telefon

Ayrıca telefonun arkasında ve önünde herhangi bir parmak izi okuyucusu görülmüyor. Bu durum da telefonun ekrana gömülü parmak izi teknolojisiyle geleceği izlenimi doğurdu.

Samsung, 2009’da güneş enerjili telefon üretmişti…

Samsung da 2009 yılında güneş paneline sahip iki farklı akıllı telefon üreterek telefonların daha kolay bir şekilde şarj olmasını sağlamaya çalışmıştı.

samsung güneş enerjili telefon

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.