30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


“Veri Merkezlerinde Kullanılan Enerjinin Yüzde 50’sinden Fazlasından Tasarruf Edilebilir”

İSTANBUL (Enerji Portalı) – Danfoss, Hewlett Packard ile birlikte çevre dostu ve enerji tasarruflu veri merkezleri inşa etme konusundaki çalışmalarını geliştirmeye devam ediyor.

Danfoss, Hewlett Packard ile birlikte çevre dostu ve enerji tasarruflu veri merkezleri inşa etme konusundaki çalışmalarını geliştirmeye devam ediyor.

Danfoss Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Baş Bilgi Yöneticisi, Sune Tornbo Baastrup konu ile ilgili açıklamasında:

“Veri ve uygulamalarımız için yeni, enerji tasarruflu ve uygun maliyetli bir yuva inşa ediyoruz. Bulut hizmetleri geliştirme yolundaki girişimlerimize de devam ediyoruz. Bu iki alanın en iyi yanlarından nasıl faydalanılabileceği meselesi sektörün önünde büyük bir engel teşkil ediyor. Veri merkezleri, akıllı ve alanına özel fabrika uygulamalarına hizmet sağlarken “bulutlar” da ölçeklendirme hizmet ve olasılıklarının sayısını gittikçe arttırıyor. Veri merkezleri ile bulut teknolojisini birleştirdiğimiz hibrid çözümümüzün uçtan uca BT çözümlerimizde güçlü, yenilikçi ve optimal verim sağlamamızı mümkün kılacağına inanıyoruz.” diye belirtti.

“Veri merkezlerinde soğutma amaçlı kullanılan enerjinin yüzde 50’sinden fazlasından tasarruf edilebilir.”

Danfoss yetkilileri veri merkezlerindeki soğutma işlemlerinde büyük bir verimlilik potansiyeli olduğuna şöyle dikkat çekiyor:

“Veri merkezlerindeki sunucuları soğutmak için harcanan enerjinin büyük bir kısmından tasarruf sağlamak mümkün. Veri merkezlerinde soğutma amaçlı kullanılan enerjinin yüzde 50’sinden fazlasından tasarruf edilmesini sağlayabilecek soğutma teknolojileri ve çözümlerinde uzman Danfoss, aynı zamanda veri merkezlerinin fazla ısısını mevcut ilçe ısıtma şebekelerine yönlendirip tüketicilere ve iklime fayda sağlamak için gerekli teknolojiye de sahip.”

Hewlett Packard Enterprise Danimarka Yönetici Direktörü Carsten Regner Nielsen de konuyla ilgili “Sürdürülebilir enerji konusunda önemli bir yere sahip olan Danimarka, küresel teknoloji şirketlerinin veri merkezleri kendine çekiyor. Konu soğutmanın çevre üzerindeki etkilerini asgari seviyede tutmak olunca Danimarka, dünya lideri konumda bulunuyor. Danfoss’la iş birliğimiz konusunda oldukça heyecanlıyız. İklim dostu veri altyapıları konusunda dünya çapındaki potansiyelde büyük bir artış görüyoruz.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.