30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Venezuela’daki Elektrik Kesintileri Halkı Gün Geçtikçe Daha Ağır Şekilde Mağdur Ediyor

VENEZUELA (Enerji Portalı) – Venezuela Savunma Bakanı Vladimir Padrino Lopez, dün yaptığı açıklamada, Venezuela Silahlı Kuvvetleri’nin elektrik ağına yönelik sabotaj girişimlerini önlemek ve ülkenin enerji kaynaklarını korumak için havadan denetimlere başladığını belirtti.

Venezuela’da yaşanan büyük çaplı elektrik kesintisi sağlık, enerji, telekomünikasyon ve ulaştırma sektörlerini olumsuz yönde etkilerken bu durum halk arasında endişeye neden oldu.

Venezuela yönetimi, elektrik kesintisinin ülkenin doğusundaki hidroelektrik santrali ve dağıtım merkezi Guri’ye yapılan bir sabotajdan kaynaklandığını bildirdi. Venezuela İletişim ve Bilgilendirme Bakanı Jorge Rodriguez, yaptığı açıklamada, elektrik kesintileri nedeniyle okulların ve devlet dairlerinin tatil edildiğini duyurdu.

Venezuela Savunma Bakanı Vladimir Padrino Lopez, dün yaptığı açıklamada, Venezuela Silahlı Kuvvetleri’nin elektrik ağına yönelik sabotaj girişimlerini önlemek ve ülkenin enerji kaynaklarını korumak için havadan denetimlere başladığını belirtti. Bakan Lopez, ordunun dünden bu yana tüm stratejik hedefleri korumak ve daha fazla sabotaj girişiminde bulunulmasını önlemek için farklı seviyelerde koruma sistemleri devreye soktuğunu aktardı.

Devlet Başkanı Maduro, ABD’yi ülkesinin elektrik ağına yönelik siber saldırı gerçekleştirmekle suçladı. Siber saldırının ardından bazı bölgelere geçici olarak elektrik verilemediğini belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir