30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Vali Güzeloğlu Dicle Elektrik’i Ziyaret Etti

Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, çalışmaları hakkında bilgi almak üzere Dicle Elektrik’i ziyaret etti.

Dicle Elektrik’in Diyarbakır-Şanlıurfa karayolunda bulunan yerleşkesine gelen Vali Güzeloğlu’nu Dicle Elektrik Dağıtım Yönetim Kurulu Başkanı Memet Atalay’ın da aralarında bulunduğu yöneticiler karşıladı. Dicle Elektrik yöneticileri daha sonra Vali Hasan Basri Güzeloğlu’na bu güne kadar yapılan ve yapılması planlanan çalışmalar ile, söz konusu çalışmaları sırasında karşılaşılan güçlükleri içeren bir brifing verdiler.

Bilgilendirme Yapıldı

Dicle Elektrik toplantı salonunda gerçekleşen brifinge Memet Atalay ile birlikte katılan Dicle Elektrik Dağıtım Genel Müdürü Murat Karagüzel, Dicle Elektrik Yatırım Genel Müdürü Necat Tur, Müşteri ve Saha Yönetim Başkanı Yaşar Arvas, Genel Müdür Yardımcısı Nedim Tüzün, İl Müdürü Uğur Yaka, Dicle Elektrik Perakende Satış A.Ş. İl Müdürü Ali Gevancı ve Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş. Dicle Bölge Müdürü Süleyman Güneş, başında bulundukları birimlerin çalışmaları hakkında bilgi verdiler. Dicle Elektrik yöneticileri, tamamlanan, devam eden ve planlanan yatırımlar, bununla alakalı süren çalışmalar, kayıp kaçakla mücadele ile enerji şebekesinde yapılmakta olan bakım gibi konularda bilgi aktardılar. Brifing sırasında hizmet götürülen yerlerde Dicle Elektrik Dağıtım ekiplerinin karşılaştıkları saldırı ve engellemeler de gündeme geldi.

 

Dicle Elektrik yetkilileri , özellikle kışın havaların soğumasından kaynaklanan  tüketim talebi ve bu aylarda ısınma amaçlı aşırı israfa yol açan kaçak ve usulsüz tüketimin önüne geçilerek  elektrik tedariğinin bölgenin her tarafında sorunsuz sağlanmasının öncelikli hedeflerinin olduğunu belirttiler. Yapılan bakım onarım çalışmaları, tesis edilen yatırımlar ile kamu kurum kuruluşlarıyla koordineli çalışılarak bu israfın önlenmesi konuları ayrı ayrı değerlendirilerek görüşüldü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.