30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Ürdün’de 103 MW Gücünde Güneş Enerji Santrali Devreye Alındı

Ürdün Güneş Enerjisinde Hızla Atılım Yapıyor. Ürdün’de 103 MW Gücünde Güneş Enerji Santrali Devreye Alınması Gerçekleşti.

103 MW Quweira güneş PV projesi, Ürdün Hükümeti’nin ve Abu Dabi Kalkınma Fonu (ADFD) tarafından finanse edilmiş, ülkenin en büyük Solar projesi olarak geliştirildi.

İspanyol mühendislik hizmetleri sağlayıcısı, TSK ve Abu Dabi merkezli EPC yüklenicisi Enviromena Power Systems, Ürdün’ün en büyük güneş enerjisi santrali olan 103 MW Quweira projesinin tamamlandığını duyurdu.

EPC sözleşmesi Kasım 2014’te başlatılan ihale ile tayin edilen proje, Ürdün Enerji ve Maden Kaynakları Bakanlığı’na (MEMR) ait olması ile birlikte, Abu Dhabi Kalkınma Fonu (ADFD) tarafından finanse edildi.

Güneş enerji projesi, sabit eğimli ve tek eksenli yatay izleme teknolojilerinin birleşiminden oluştu. İki 51,5 MW PV sistemi, 132 / 33kV Quweira güneş trafo merkezi üzerinden ulusal şebekeye bağlanan 19 Ingeteam invertör istasyonu tarafından yönlendirilmektedir. Projede kullanılan 315 Wp’lik 328,320 modül, Çinli üretici JinkoSolar tarafından sağlandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.