United Solar Sektöre giris yilimiz ana amiral gemisi olan Metanet ile 2008 yilinda baslamistir. 2008 – 20012 yillari arasinda mikro projelerin satisi ve orta ölçekli GES projelerinin yatirim analizi, teklif projelendirme islerini yürüttük.

United Solar 2012 yilindan itibaren tam anlamiyla pazarin oturmaya baslamasi ve bununla beraber yönetmeliklerin çikmasi ile EPC / müteahhitlik isleri kapsaminda , 2012 yilinda United Solar olarak yapilanmaya geçtik ve temel hedef sürdürülebilir, içinde mühendislik, tasarim ve verimlilik odakli nitelikli projeler gelistirmek ve uygulamak  olan United Solar firmasi ile sektöre merhaba demis olduk.

Türkiye’de çati üstü kaldirma projesini hayata geçiren ilk firma olmanin da vermis oldugu öncülük bilinci ile çalismalarimizi hep bir adim daha öteye tasimaya çalismamiz gerektiginin bilinci ile çalismalarimizi yürütmekteyiz.

Günes enerjisi basta olmak üzere yenilenebilir enerji açisindan Türkiye cografyasinin ne derece zengin kaynaklara sahip oldugu iyi bilinmektedir. Bu gerçekten hareket eden T.C. Devletinin ortaya koydugu 2020 yili enerji hedefleri ve bu hedeflere ulasmak için belirledigi yol haritasi, Türkiye’yi bu alanda bir yatirim cennetine dönüstürmüstür.

Türkiye’de günes enerjisi alaninda yapilabilecek herhangi bir yatirimin karliligini saglayacak ana motivasyon kaynaginin; sadece ve tek basina, Türkiye cografyasinin Asya ve Avrupa’ya kiyasla daha uzun güneslenmeye maruz kalmasi oldugunu ifade etmek eksik bir yaklasim olacaktir.

Karli bir yatirim araci olabilmesi için; Günes enerjisinden elektrik üretecek bir sistemden birinci öncelikle “yüksek seviyeli toplam sistem verimliligi” özelligini saglamasi beklenmelidir ve daha da önemlisi verimliligin sürdürülebilirligi esas olmalidir. “Yüksek seviyeli” olarak ifade edilen verimlilik kavrami ise uluslararasi platformda ve bilim çevrelerinde yaygin kabul gören ölçülebilir net bir tanima sahiptir.

United Solar Adres: Gazi mahallesi, Karacaoglan caddesi NO:32, 27060 Sehitkamil, Gaziantep/Turkiye
United Solar Telefon: 0342 3608222
United Solar Web Adresi: unitedsolar.com.tr
United Solar e-mail: info@unitedsolar.com.tr
United Solar Faks: 0342 3368222