30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Uluslararası Nükleer Enerji Forumu’nda ETKB’ye Ödül Geldi

RUSYA (Enerji Portalı) – Rusya Atom Enerjisi Kurumu Rosatom tarafından düzenlenen Uluslararası Nükleer Enerji Forumu ATOMEXPO-2019 kapsamında düzenlenen ikinci Atomexpo Ödülleri’nin töreni Soçi’de gerçekleştirildi.

Uluslararası bir mesleki ödül olan ‘Atomexpo Awards-Ödülleri’, nükleer endüstrisinin gelişimine ve nükleer enerjinin insanların yararına önemli katkılar sunan kurumlara üstün başarıları için veriliyor. Birinci tören, 10’uncu Uluslararası Forum ATOMEXPO 2018 sırasında gerçekleştirildi. Bu sene, 25 ülkeden toplam 52 proje yarışmaya sunuldu.

‘Kamu İletişimi’ kategorisine başvuru yapan 14 projeden biri de Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nındı. Bakanlığın yarışmaya katıldığı proje 2018 yılında başlattığı kampa oldu. Bakanlık bu kampanya ile “Mükemmeliyet Belgesi”ne layık görüldü.

Kampanya, Nobel ödüllü Prof. Aziz Sancar ve UNESCO ödüllü bilim insanı Prof. Bilge Demirköz’ün rol aldığı Akkuyu Nükleer Enerji Santrali’nin hedeflerini ve Türkiye için önemini anlatan özel bir televizyon reklamı niteliğini taşıyor.

Kampanya, nükleer enerjinin faydalarını ve enerji üretiminin yanında, tıp, bilim ve diğer alanlara kattığı fırsatları açıklayan infografik filmleri de kapsıyor. Tüm ulusal televizyon kanallarında yayınlanan ve sosyal medyada da yer alan film, yaklaşık 1 milyon kişilik izleyici kitlesine ulaştı.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Nükleer Enerji Genel Müdürü İbrahim Halil Dere, ödül töreni ile ilgili görüşlerini şöyle aktardı:

“Atomexpo Ödülleri jürisine, projemizi tanıttığı için teşekkür ederiz. Bu, bizim için çok önemli. Nükleer enerjinin faydaları ve ülkemize sağlayabileceği ve hâlihazırda sağladığı tüm fırsatlar konusunda insanları bilgilendirmeye ve halkın bu konudaki farkındalığını artırmaya özellikle dikkat ediyoruz. Bu jestin Türkiye’deki nükleer projelere güvenen ve bunları destekleyen insanları yüreklendireceğine olan inancım tam. Bakanlık olarak, halkın nükleer enerjiyi kabulünü artırma alanındaki faaliyetlerini uygulamaya devam ediyoruz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.