YALOVA (Enerji Portalı) – Limak Uludağ Elektrik A.Ş., dolar kurlarındaki gevşemeye dayalı olarak yıl sonunda elektrik fiyatlarında indirime gidilebileceğini bildirdi.

Limak Uludağ Elektrik A.Ş. Genel Müdürü Ali Erman Aytac, dolar kurlarındaki gevşemeye dayalı olarak yıl sonunda elektrik fiyatlarında indirime gidilebileceğini ifade etti.

Yalova’da Lova Otel’de basın mensupları ile bir araya gelen Limak Uludağ Elektrik A.Ş. Genel Müdürü Ali Erman Aytac ve ekibi kurumsal çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Yıl sonuna doğru bakanlığın da belirttiği gibi bir indirime gidilebileceğini belirten Aytac:

“Dövizdeki yükselme piyasalara olumsuz yansıdı. Biz halen elektik üretiminde yüzde 50 dışa bağımlı durumdayız. Ülkedeki elektrik üretiminin yüzde 35’ini doğalgaz, yüzde 15’ini de ithal kaynaklı kömürden üretiyoruz. Ülkemizde hidro elektrik santralleri ve güneş enerjisinden elektrik üretimi konularında da önemli çalışmalar yapılıyor. Döviz kurlarının 3.5 TL’den 7.5 TL’lere kadar yükselmesi ithal kaynaklı elektriğin maliyetinin çok ciddi şekilde artmasına sebep oldu. Dolar kurunda yaşanan gevşeme ile bakanlık yıl sonuna doğru bir indirim yapılabileceğini dile getirdi. Bu durumda biz de elektrik fiyatlarında bakanlığın belirttiği oranda indirime gideceğiz.” diye konuştu.

“Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) verilerine göre, 2017 yılında perakende satış faaliyetinde bulunan 142 şirket arasında 3’üncülüğe yükseldik.”

Limak Uludağ Elektrik A.Ş.’nin öncü şirketlerinden birisi olduğunu vurgulayan Aytac, “5 milyon kişiye hizmet veren enerji sektörünün öncü şirketi olarak, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) verilerine göre, 2017 yılında perakende satış faaliyetinde bulunan 142 şirket arasında 3’üncülüğe yükseldik. 2017 yılında Türkiye’deki elektrik tüketim artışı oranı yüzde 6,30 iken, Limak Enerji olarak satış hacmimizi yüzde 29 artırarak, elektrik satışındaki payımızı yüzde 5,34’ten yüzde 6,59’a çıkardık. Elektrik satış miktarımız, 134 ülkenin elektrik tüketiminden daha fazla.” diye aktardı.

“Türkiye’nin ilk online cüzdanı olan fast pay uygulamasıyla müşterilerimiz yüzde 5 kazanç sağlıyor.”

Konuşmasında geçtiğimiz Mayıs ayında devreye sokulan fast pay uygulamasına da dikkat çeken Aytac, Limak Enerji olarak, müşterilerimize faturalarını öderken kazandıran bir uygulama sunduk. Türkiye’nin ilk online cüzdanı olan fast pay uygulamasıyla müşterilerimiz yüzde 5 kazanç sağlıyor. Uygulamanın başladığı tarih olan 1 Mayıs’tan itibaren pek çok müşterimiz bu uygulamadan yararlandı. Gerçekleştirdiğimiz çalışmalar ile 2018 yılının sonunda müşteri memnuniyeti yüzdemizi yüzde 90’ın üzerine çıkarmayı hedefliyoruz.” dedi.