30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Üç Farklı Enerji Projesinde Acele Kamulaştırma Yapılacak

ANKARA (Enerji Portalı) – Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla 31220 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararları’na göre, çeşitli enerji projeleri için acele kamulaştırmalar yapılacak.

Cumhurbaşkanı Kararları‘na göre farklı illerde acele kamulaştırma yapılacak olan projeler:
>> Karatepe RES DM-Malkara TM Arası Enerji Nakil Hattı
>> Selbükü Grubu Enerji Nakil Hattı
>> Karahisar Rüzgâr Enerji Santrali

Karatepe RES DM-Malkara TM Arası Enerji Nakil Hattı

Tekirdağ İli Sınırları İçerisinde Tesis Edilecek Olan Kamulaştırma Bilgileri ve Güzergâhı Gösterilen Karatepe RES DM-Malkara TM Arası Enerji Nakil Hattının Yapımı Amacıyla Bazı Taşınmazların Türkiye Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü Tarafından Acele Kamulaştırılması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 2852) için tıklayınız.

Selbükü Grubu Enerji Nakil Hattı

Bilecik İli Sınırları İçerisinde Tesis Edilecek Olan Kamulaştırma Bilgileri ve Güzergâhı Gösterilen Selbükü Grubu Enerji Nakil Hattının Yapımı Amacıyla Bazı Taşınmazların Türkiye Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü Tarafından Acele Kamulaştırılması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 2853) için tıklayınız.

Karahisar Rüzgâr Enerji Santrali

Karahisar Rüzgâr Enerji Santralinin Yapımı Amacıyla, Afyonkarahisar ve Uşak İllerinde Yer Alan Bazı Taşınmazların Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tarafından Acele Kamulaştırılması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 2854) için tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.