30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


TurSEFF, Seminerlerine Yeni Yılda Devam Edecek

İSTANBUL (Enerji Portalı) – Türkiye Sürdürülebilir Enerji Finansman Programı TurSEFF, beş ili kapsayan Yenilenebilir Enerji ve Kaynak Verimliliği Seminerleri’nin beşincisini 13 Aralık’ta Ankara’da düzenledi.

Türkiye Sürdürülebilir Enerji Finansman Programı TurSEFF, beş ili kapsayan Yenilenebilir Enerji ve Kaynak Verimliliği Seminerleri’nin beşincisini 13 Aralık’ta Ankara’da düzenledi.

AGİD, GENSED, GÜNDER, İSKİD, EYODER, TurSEFF ve TURKOTED gibi sektörlerinin çatı kuruluşları işbirliği ile organize edilmekte olan ve Manisa ile başlayıp Erzurum, Şanlıurfa ve İstanbul ile devam eden seminerler dizisinin beşincisi Türkiye Belediyeler Birliği’nin ev sahipliğinde gerçekleşti.

Moderatörlüğünü İstanbul Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Filiz Karaosmanoğlu’nun yaptığı “Binalarda Çevreci Yaklaşımlar” panelinin ardından geçilen soru-cevap bölümüyle tamamlanan seminer, katılımcılardan yoğun ilgi gördü.

2018’in son çeyreğinde başlayan ve potansiyel yenilenebilir enerji ve kaynak verimliliği yatırımlarının özellikleri, finansmanı, uygulama yöntemleri ve başarılı örneklerinin yerel yönetimler ve sektör temsilcileriyle paylaşıldığı beş ili kapsayan seminer dizisine ilgili kurum ve kuruluşlardan toplam 396 kişi katıldı.

TurSEFF, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamasında, “TurSEFF’in üstlenmiş olduğu en önemli misyonlardan biri olan, çevreci ekonomi farkındalığının arttırılması ve bu alanda kurumsal kapasite geliştirme çalışmaları 2019 yılında da hız kesmeden devam edecek.” diye belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.