30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


TurSEFF, Çatısına GES Kurmak İsteyenlere Desteğini Arttırdı!

İSTANBUL (Enerji Portalı) – TurSEFF, çatısına güneş enerjisi sistemi kurmak isteyenler için hem finans hem de teknik destek sağlıyor.

    TurSEFF aylık bazda mahsuplaşma başta olmak üzere yeni gelen lisanssız elektrik üretim yönetmeliğinin kendi elektriğini üretmek isteyen kişiler için güzel bir fırsat sunduğu belirterek şunları aktardı:

   “Yeni düzenleme ile aylık bazda mahsuplaşma imkanı artık Türkiye’de de uygulanabiliyor. Bu mekanizma ile işletmenizin çatısında üreteceğiniz ihtiyaç fazlası elektriği şebekeye verip, 10 yıl süreyle elektrik satış fiyatı üzerinden gelir elde edilebilirsiniz. Sistemlerde kullanılan çift yönlü elektrik sayaçları hem üretimi hem de tüketimi ölçer ve ay sonunda aralarındaki farka göre net elektrik miktarı hesaplanarak mahsuplaşma yapılır.

    Çatınıza kuracağınız Güneş Enerjisi Sistemi (GES) ile işletmenizin enerji giderlerini düşürüp, rekabet gücünü artırabilirsiniz. Yürürlüğe giren mahsuplaşma sistemi ile bu fırsattan faydalanmanın şimdi tam zamanı! TurSEFF’in anlaşmalı banka ve leasing kurumları, işletmenizde kuracağınız çatı tipi güneş enerji sistemi için size çok avantajlı bir leasing veya kredi seçeneği sunabilir. Üstelik bu finansman ile firmanıza kapsamlı bir teknik danışmanlık hizmeti de ücretsiz olarak sunulur!”

TurSEFF çatı güneş enerjisi finansmanına şu kişiler başvurabiliyor:

  • Çatı tipi GES yatırımı yapmak isteyen sanayi ve/veya ticari işletmeler (AB KOBİ tanımına uygun olmalıdır. Tam zamanlı çalışan sayısı 250’nin altında olan ve maksimum cirosu 50 milyon €’yu, ve toplam yıllık bilançosu 43 milyon €’yu aşmayan firmalar)
  • Çatı tipi GES yatırımı yapmak isteyen Belediyeler ve diğer kamu kurumları
  • Enerji Performans Sözleşmesi ile başvuru yapan büyük ölçekli işletmeler  

TurSEFF süreçleri nasıl işliyor?

  • Yatırımcı firma projesini istediği TurSEFF anlaşmalı banka veya leasing kurumuna sunar.
  • Anlaşmalı kurum tarafından yatırımcının finansal uygunluk incelemesi yapılır.
  • TurSEFF danışmanları, anlaşmalı kurum tarafından gönderilen projenin teknik ve finasnal açıdan uygunluğunu değerlendirir.
  • Uygun bulunan projelerin kredi ya da leasing sözleşmesi imzalanır ve finansman süreci başlar.
  • Proje yatırımcı firma tarafından uygulanır ve TurSEFF danışmanları projenin doğru bir şekilde uygulandığının kontrolünü sağlar.
Ayrıntılı bilgi almak için tıklayınız

Son gelişmeler hakkında daha fazla bilgi edinmek için enerjiportali.com/son-dakika-enerji-haberleri sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.