30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Türkmenistan’ın Enerjisi İstanbul’da Görüşülecek

İSTANBUL (Enerji Portalı) – 16 Ekim 2018 tarihinde TOBB, EİT TSO ve Türkmenistan Dışişleri Bakanlığı işbirliğinde “Türkmenistan’da Enerji Projeleri ve EİT Bölgesinin Kalkınmasına Olan Etkileri” adlı bir Konferans ve ikili iş görüşmeler düzenlenecek.

Bilindiği üzere 5 Mart 2017 tarihinde Tahran’da gerçekleştirilen Ekonomik İşbirliği Teşkilatı Ticaret ve Sanayi Odası (EİT TSO) 16. Genel Kurulu’nda, EİT TSO Sekretaryası‘nın 2018-2021 yıllarında TOBB tarafından yürütülmesinin kararlaştırılmıştı. Bu bağlamda bu ay planlanmış olan etkinliğin sahipliğini İstanbul yapacak.

TOBB İstanbul Hizmet binasında gerçekleştirilecek olan etkinlik ile Türkmenistan’da devam eden enerji projelerinin tanıtılması hedeflenmektedir. Konferansın ardından, katılımcı Türkmen yetkililerinin temsilcileri ile Türk firmaları arasında ikili görüşmelerin gerçekleştirilebileceği de ifade edilmektedir.

Etkinliğe katılım için son başvuru tarihi 12 Ekim 2018 olarak belirlenmiştir. Etkinlik ile ilgili detaylı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

1 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.