30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Türkiye’nin Lider Enerji Fuarı; 24. Uluslararası “ICCI Powered by POWER-GEN” 2018 Görkemli Bir Açılış ile Bugün Başladı!

Enerjide yeni işbirlikleri için ulusal ve uluslararası şirketleri bir araya getiren; 2 – 4 Mayıs 2018 “ICCI Powered by Power-Gen”, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı desteğiyle başladı. Uluslararası enerji diplomatlarının katılımıyla tarihi bir buluşmaya ev sahipliği yapan ICCI’a 225 firma katılıyor. Ülkelerarası enerji işbirliğini geliştirmek üzere bir ilke imza atarak Diplomatik Alanın kurulduğu fuarda 200’den fazla İkili İş Görüşmesi yapılması bekleniyor.

 2 Mayıs 2018, Istanbul – Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı desteğiyle düzenlenen Türkiye’nin en büyük enerji fuarı ICCI Powered by Power-Gen görkemli bir açılış ile bugün başladı. Üretim, iletim ve dağıtım olmak üzere tüm enerji bileşenlerini bir araya getiren ICCI’ı, enerji alanında attığı adımlarla küresel olarak dikkat çeken Türkiye’nin güçlü konumunun vurgulandığı fuarda, bu yıl bir ilke imza atıldı ve yabancı konsoloslukların katılımıyla Diplomatik Alan kuruldu.

Diplomatik alanın Türkiye’nin yabancı ülkelerle arasındaki enerji işbirliklerini güçlendireceğine dikkat çeken ICCI Yönetim Kurulu Başkanı Alexander Kühnel ve ICCI Yönetim Kurulu Üyesi Glenn Ensor yaptıkları açıklamada, Türkiye dünyanın en hızlı gelişen enerji piyasalarından biri. Son yıllarda sektörün önünün açılması ve gerekli koşulların oluşturulmasıyla, özel sektörün pazardaki payı hızla artmış ve hak ettiği noktaya ulaşmıştır. Türkiye çok yakın bir tarihte, ihtiyaç duyduğu enerjiyi milli kaynaklarıyla karşılayan bir ülke haline gelecektir. Türkiye enerji endüstrisi adına yaşanan bu umut verici gelişmeler, Türkiye’yi enerji alanında yatırımlar için bir cazibe merkezi haline getiriyor. Türkiye’nin bu gücünü en iyi şekilde değerlendirmesi ve yatırımlara hız vermesi noktasında uluslararası fuarlar da büyük önem taşıyor. Hannover Fairs Turkey Fuarcılık ve PennWell International’ın ortak girişimleri Sektörel Fuarcılık tarafından organize ettiğimiz ICCI Enerji Fuar ve Konferansı’nın Türkiye’de enerji endüstrisinin geniş çaplı bir şekilde ele alınabildiği en güçlü platform olduğunu düşünüyoruz. Aynı zamanda konferans ve ikili iş görüşmelerinin bir arada yer aldığı, Türk enerji sektörünün bu önemli etkinliğini düzenlemekten de büyük mutluluk duyuyoruz” dedi.

Diplomatik Alan ile ICCI’dan Yine Bir İlk Daha!

225 firmanın katıldığı fuarda Brezilya, Çekya, Kore ve Yunanistan başta olmak üzere pek çok yabancı konsolosluğun Ticari Organizasyon Birimleri ve diplomatları, bu sene ilk defa kurulan “Diplomatik Alan”daki yerini alıyor.

Katılımcı firmaların yenilenebilir enerji, kojenerasyon, elektrik üretimi ve ticareti, elektrik iletim sistemleri, enerji tesislerinde bakım, onarım ve servis hizmetleri, çevre teknolojileri, enerji verimliliği, lojistik ve IT teknolojileri konularında ürün ve hizmetlerini sergilediği fuarda sektörün yeni trendleri ziyaretçilerle buluşuyor. Enerji değer zincirindeki tüm ana başlıklar, fuar süresinde düzenlenecek konferanslarla da masaya yatırılıyor.

“Generation X” Sektörün Gelecekteki Liderlerini Buluşturuyor!

Fuar, bu sene Diplomatik Alan ile beraber başka bir ilke de ev sahipliği yapıyor. ICCI Powered by POWER-GEN kapsamında ilk kez düzenlenen “Generation X” programı enerji sektörünün gelecekteki liderleri olacak üniversite öğrencilerini bir araya getiriyor. ESMOB işbirliği ile fuar, öğrencilere kendi sunumlarını yapabilmeleri için özel alanlar ayırıyor.

Türk enerji sektörünün en önemli ödülü olarak bilinen ve bu yıl 7’inci kez verilecek olan “ICCI Enerji Ödülleri” de bu akşam İstanbul WOW Convention Center’da düzenlenecek törenle sahiplerini bulacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.