İSTANBUL (Enerj Portalı) – Limak Enerji’nin, Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi işbirliği ile enerji sektöründe nitelikli iş gücü yaratmak için oluşturduğu programda 100 mühendis adayı, ABD dahil 20 farklı ülkede geçerli NCCER sertifikalarını aldı.

Türkiye’nin birçok farklı üniversite ve bölgelerinden İstanbul’a gelen mühendislik fakültesi öğrencileri, “online” eğitimlerini başarılı tamamlamalarının ardından sertifika almaya hak kazandı.

Boğaziçi Üniveristesi’nde düzenlenen sertifika törenine, Limak Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Batuhan Özdemir, Boğaziçi Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ayşın Ertüzün, akademisyenler ve şirketin yöneticileri katıldı.

Özdemir, törende yaptığı konuşmada, sahip oldukları deneyi, bilgi ve aklı genç nesillere aktarmanın kendileri için her şeyden daha önemli olduğunu söyledi.

Güçlü yarınların ancak eğitim ve bilgiyi doğru kullanan gençlerle mümkün olacağını vurgulayan Özdemir, şunları konuştu:

“Limak olarak bu sorumluluğun her daim farkındayız. Türkiye’nin Enerji Akademisi, üniversite ile iş dünyası arasında çok önemli bir köprü kuruyor. Bu köprü sayesinde, hem iş dünyası ihtiyaç duyduğu nitelikli işgücüne ulaşabilecek hem de gençler iş hayatına girdiklerinde onları nelerin beklediğini bilecekler. İkinci dönem mezunlarımızı vermenin heyecanını ve gururunu yaşıyoruz. Umuyoruz ki, enerji sektörünün ve dolayısıyla ülkemizin yarınlarının şekillenmesinde her birinin rolü olacak. Biz de Limak olarak enerjik gençlerimizi desteklerken, kariyer hedeflerine ulaşmak üzere çıktıkları yolda, onlaraışık tutacağız.”

Boğaziçi Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ayşın Ertüzün de 2015-2019 yıllarını kapsayan Boğaziçi Üniversitesi Stratejik Planı’nda, yaşamboyu eğitim faaliyetlerinin güçlendirilmesinin stratejik hedeflerden biri olarak benimsediklerini kaydetti.

Konuşmaların ardından, programı başarıyla tamamlayan 100 kursiyere Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi (BÜYEM) Yeterlilik Sertifikası ile ABD ve 20 farklı ülkede geçerli “NCCER Enerji Sertifikası” verildi.

Devlet üniversitelerinin mühendilik fakültesi 3’ncü ve 4’ncü sınıf öğrencilerine açık olan projeye, yaklaşık 2 bin 500 başvuru yapılmıştı.