30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Türkiye’nin En Önemli Etkinliklerinden Olan EIF Yarın Başlıyor!

ANKARA (Enerji Portalı) – Uluslararası Enerji Kongresi ve Fuarı’nın 11.’si yarın Ankara’da başlayacak. Etkinliğin enerji sektörünün yurtiçi ve yurtdışındaki önemli temsilcilerini bir araya getirmesi bekleniyor.

Uluslararası Enerji Kongresi ve Fuarı (EIF)’nın 11.’si yarın Ankara’da başlayacak. Etkinliğin enerji sektörünün yurtiçi ve yurtdışındaki önemli temsilcilerini bir araya getirmesi bekleniyor. Kongre Başkanı Çiğdem Dilek, yaptığı yazılı açıklamada, bu yıl “Enerjini Farket” ve “ENERJİNİ PAYLAŞ” mottosuyla gerçekleştirilecek fuarda 300’e yakın firmanın stant açacağını belirtti.

Etkinliğin açılış konuşmalarını; ATO Başkanı ve Kongre Onursal Başkanı Gürsel Baran, EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz, TBMM Çevre Komisyonu Başkanı Muhammet Balta, TBMM Enerji Komisyonu Başkanı Mustafa Elitaş ve ana sponsorları GE Yönetim Kurulu Başkanı Canan yapması planlanıyor.

Dilek, Huawei Turkey Üst Yöneticisi Robben Zenk, ABB Yönetim Kurulu Başkanı Sami Sevinç, Enerji Verimliliğinde İşbirliği için Uluslararası Ortaklık (IPEEC) Başkanı Benoit Lebot, Dünya Petrol Konseyi (WPC) Başkanı Tor Fjaeran gibi sektöre yön veren çok sayıda katılımcının da sektördeki son gelişmeler hakkında bilgilerini aktaracağını ifade etti.

Etkinliğin ikinci gününde gerçekleştirilecek ‘EIF Storage’ oturumunda ise Elektrik Üreticileri Derneği (EÜD) Başkanı Cem Aşık, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Abdullah Tancan başta olmak üzere depolama konusunda çalışma yapan çok önemli isimlerin yer alacağını belirten Dilek, toplantıda enerji sektörünün en önemli konularından biri olan depolamadaki gelecek teknolojileri, uluslararası uygulamalar, mevzuat ve teşvik uygulamaları ile iş yatırım modellerinin ele alınacağını aktardı.

Dilek, kongrenin bu yıl da büyük ilgi toplamasını beklediklerini ifade ederek, “Çok sayıda firmanın yerli ve milli geliştirilen ilk ev elektrikli şarj istasyonları gibi son projeleri ilk kez görücüye çıkacak. Ulusal ve uluslararası firmaları 11. kez aynı çatı altında buluşturacak olmanın heyecanını yaşıyoruz. Sektörün tüm aktörlerini etkinliğimize davet ediyorum.” sözleri ile kamuoyunu EIF’e davet etti.


İlginizi çekebilir:

EIF Uluslararası Enerji Kongresi ve Fuarı 2018’in Katılımcı Listesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.