30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Türkiye’deki Kamu Binalarında Enerji Verimliliği Projesi İçin İnşaat Firması Aranıyor!

İSTANBUL (Enerji Portalı) – “Türkiye’deki Kamu Binalarında Enerji Verimliliği” projesi için model bina yapımını üstlenecek inşaat firması aranıyor.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı daha önceden farklı kesimlerden paydaşlarla “Sanayide Enerji Verimliliği” projesinin bir benzerini bina sektöründe de gerçekleştirmek için yeni bir projeye başladı. Proje kapsamında bina sektöründe enerji verimliliği bilincinin daha da artırılarak binalarda da enerjinin verimli kullanılmasının sağlanması amaçlanıyor. Bunun için Bakanlık, ilk olarak kamu binalarında enerji verimliliği uygulamalarını başlatıyor.

“Türkiye’deki Kamu Binalarında Enerji Verimliliği” projesi kapsamında Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ve Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (giz) GmbH önderliği ile çalışmalarını sürdürüyor. Proje kapsamında, bir model bina oluşturma sürecine geçildi. Enerji verimli ölçütü olacak model binada, günümüz teknolojisi ise binalarda uygulanabilecek verimlilik artırıcı uygulamalara yer verilecek. Böylece, Türkiye’de binalarda yapılması mümkün olan verimlilik artıcı projeler hakkında bina yapımcıları ve kullanıcıları fikir sahibi olabilecekler.

Bu proje kapsamında, model bina yapımını üstlenecek yatırımcı aranıyor. İlgilenen kişilerin 17 Ocak 2019 günü mesai bitimine kadar başvuruda bulunması isteniyor.

Detaylı bilgi için burayı tıklayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.