30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Türkiye Rüzgar Enerjisi Birliği’nden Kampanyaya 50 Bin TL Destek

İSTANBUL (Enerji Portalı) – Türkiye Rüzgar Enerjisi Birliği TÜREB, “Biz Bize Yeteriz Türkiyem” sloganıyla 30 Mart’ta başlatılan milli dayanışma kampanyasına 50.000 TL’lik destek vereceğini açıkladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından başlatılan mili dayanışma kampanyasına bir destek de rüzgar sektöründen geldi.

Türkiye Rüzgar Enerjisi Birliği TÜREB, tüm dünyayı olduğu gibi ülkemizi de etkileyen koronavirüs salgını sonrası Türk ekonomisini desteklemek amacıyla başlatılan kampanyaya 50.000 TL destek vereceklerini açıkladı.

TÜREB olarak yalnızca bununla yetinmeyeceklerini belirten TÜREB Başkanı Hakan Yıldırım, konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

“Şu anda tüm dünyayla birlikte biz de ülke olarak zor bir dönemden geçiyoruz. Gerçekten de birlikte hareket etmeye ve dayanışmaya ihtiyacımız var. Biz TÜREB olarak ilk desteğimizi açıkladık ancak bununla yetinmeyeceğiz. Türkiye rüzgar sektörünün adeta kendi kampanyasını yürüterek bu kampanyaya en az 1 milyon TL destek sağlaması için çalışmalarımıza başladık. Bu çalışmaların sonuçlarını da kamuoyu ile paylaşacağız. Rüzgar sektörünü bu anlamda da örnek bir sektör hale getirmeyi hedefliyoruz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.