30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


“Türkiye İle Enerji Alanında Daha Yakın İş Birliği Yapmak İstiyoruz”

İSTANBUL (Enerji Portalı) – Almanya Ekonomi ve Enerji Bakanlığı Müsteşarı Oliver Wittke, bir grup Türk gazeteciye yaptığı açıklamalarda bulundu. Wittke, ürkiye’nin en önemli ekonomik partneri olduğunu belirtti.

Almanya Ekonomi ve Enerji Bakanlığı Müsteşarı Oliver Wittke, bir grup Türk gazeteciye yaptığı açıklamalarda bulundu. Ekonomi Bakanı Peter Altmaier’in Türkiye ziyaretinin ardından çeşitli alanlarda 5 çalışma grubunun kurulduğunu ve bu grupların teknik düzeyde hemen hemen her gün temasta olduğunu aktaran Wittke, burada önemli konuların çözümüne ilişkin çalışmalar yürütüldüğünü anlattı.

“Türkiye ile enerji alanında daha yakın iş birliği yapmak istiyoruz.” diyen Wittke, Türkiye’de yenilenebilir enerjinin daha fazla gündeme gelmeye başladığını farkında olduklarını kaydetti.

Türkiye ile Avrupa Birliği (AB) arasındaki Gümrük Birliği’nin güncellenmesinin de gündemde olduğuna işaret eden Wittke, “AB düzeyinde bunu konuşuyoruz. Burada iki tarafın da hareket etmesiyle serbest ticaret için bir şeyler yapılabilir. Bir çalışma grubu yoğun bir şekilde bununla ilgileniyor. Türkiye’deki dostlarımızla bunu konuşuyoruz.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.