30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Türkiye Enerji Zirvesi’nin Programı Belli Oldu

İSTANBUL (Enerji Portalı) – Türk enerji sektörünü bir araya getiren en büyük organizasyon olan ve bu yıl dokuzuncusu düzenlenecek Türkiye Enerji Zirvesi’nin program akışı açıklandı.

Enerji Fuarcılık Organizasyon AŞ, 8-10 Ekim 2018 tarihleri arasında Antalya Regnum Carya Golf & Spa Resort’ta düzenlenecek zirvenin program akışını duyurdu.

Buna göre, Türkiye Enerji Zirvesi’nin açılış bölümünde, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanı Mustafa Elitaş, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu Başkanı Mustafa Yılmaz, ERRA Yönetim Kurulu Başkanı, Mart Ots konuşma yapacak.

Açılış konuşmalarının ardından verilecek öğle molasından sonra oturum bölümüne geçilecek. Zirvenin ilk gününde “Elektrik ve Doğalgaz Piyasalarında Dağıtım ve Perakende”, “Türkiye Akaryakıt Piyasaları”, “Türkiye LPG Piyasaları “, “Türkiye’de Güneş Enerjisi: Güncel Durum ve Gelecek Beklentiler”, “Yenilenebilir Enerji Kaynaklarının Türkiye Elektrik Şebekesine Entegrasyonu “, “Türkiye’de Doğal Gaz Ticareti” başlıklı oturumlar gerçekleştirilecek. Ayrıca, TÜSİAD Özel Oturumu’nda TÜSİAD Enerji Çalışma Grubu Başkanı Kıvanç Zaimler, rapor sunumu yapacak.

Zirvenin ikinci gününde gerçekleştirilecek oturumlar ise şöyle:

“Yenilenebilir Enerji Yatırımları ve Finansmanı: YEKA Modeli’, ‘Türkiye’de Petrol ve Doğal Gaz Aramacılığı: Gelecek Stratejileri’, ‘Elektrik Üretiminde Güncel Durum ve Gelecek Beklentileri’, ‘Bölgesel Enerji Ticaret Merkezleri: Fırsatlar ve Riskler’, ‘Yeraltı Doğal Gaz Depolama’, ‘Elektrikli Araçlar, Petrol Talebi ve Gelecek Beklentileri’, ‘Global LNG Piyasaları, Enerjide Dijitalleşme ve Gelecek Trendleri’ , ‘Akdeniz Doğalgaz Piyasaları.”

Programa buradan ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.