30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Türkiye Elektrik İletim Anonim Şirketi (TEİAŞ) Nedir?

Türkiye Elektrik İletim Anonim Şirketi (TEİAŞ) Nedir?
TEİAŞ, 2003 yılında Elektrik Piyasası Düzenleme Kurumu’ ndan aldığı İletim Lisansı çerçevesinde yeni piyasa yapısına uygun olarak merkez birimleri ve yurt geneline yayılmış proje, tesis, kontrollük, işletme, bakım ve yük dağıtım üniteleriyle faaliyetlerini sürdürmektedir.

TEİAŞ’ ın iletim şebekesi; 66.453 km uzunluğunda enerji iletim hattı, 729 trafo merkezi, 163.849 MVA trafo gücü ve komşu ülkelerle olan 12 enterkoneksiyon hattından meydana gelmektedir. 2017 yıl sonu itibariyle 85.200 MW santral kurulu gücü, 47.660 MW ani puantı, 295,5 milyar kWh yıllık elektrik enerjisi üretimi ile Enterkonnekte Elektrik Sistemini kesintisiz, kaliteli ve güvenilir bir şekilde işletmekteyiz. Türkiye elektrik sistemi 18.09.2010 tarihinden beri Avrupa Elektrik İletim Sistemi İşleticileri Ağı (ENTSO-E) ile senkron paralel olarak işletilmektedir.

TEİAŞ ana hedefini şu şekilde ifade etmektedir:

Enerjinin Gücü sloganıyla dünyanın en iyi hizmetlerinden birini gerçekleştiren, tüm ülke halkına hizmet veren bir kuruluş olarak daha yaşanabilir, sürdürülebilir ve bunların da ötesinde gelecek nesillere bırakabilecek bir çevrenin sağlanması ve yaşadığımız çevrenin en iyi şekilde korunması inancı ile; Elektriğin sürekli, güvenilir, çevreye duyarlı, ekonomik, ilgili mevzuatlara uygun iletilmesi, teşekkülün kaynaklarının en verimli şekilde kullanımı ile çevreye olan etkisini ve atıkları azaltan, ilgili tarafların beklentilerini dikkate alan, gelen şikayet ve talepleri objektif bir şekilde ele alan şeffaf bir şekilde değerlendiren güçlü bir yönetim sisteminin tesis edilmesi için iş süreçlerinin sürekli iyileştirilmesidir.”

Türkiye Elektrik İletim Anonim Şirketi (TEİAŞ) İletişim

Türkiye Elektrik İletim Anonim Şirketi (TEİAŞ) Adres: Nasuh Akar Mah. Türkocağı Cad. No:12 Balgat, Çankaya/ANKARA

Türkiye Elektrik İletim Anonim Şirketi (TEİAŞ) Telefon: (0312) 203 80 61

Türkiye Elektrik İletim Anonim Şirketi (TEİAŞ) Mail: teias@hs01.kep.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.