30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Türk Firması Dijital Para Üzerine Finans Şirketi Kuracak!

İSTANBUL (Enerji Portalı) – Işıklar Enerji ve Yapı Holding A.Ş. grup şirketlerine büyümeye yönelik yeni kaynaklar yaratmak amacıyla %100 bağlı ortaklığı olarak 1 milyon TL sermayeli Işıklar Dijital Para Geliştirme ve Yatırım A.Ş. unvanlı yeni bir şirket kurmaya hazırlanıyor.

Ambalaj, Döküm Sanayi, İnşaat ve Taahhüt, Tekstil, Yapı Malzemeleri ve Enerji alanlarında faaliyet gösteren Işıklar Enerji ve Yapı Holding A.Ş. uluslararası coin piyasalarında faaliyet göstermek üzere dijital para ihracı yapacak bir şirket kurmaya karar verdi.

BND Elektrik Üretim A.Ş. (BND) ’nin bünyesinde enerji sektöründe faaliyet gösteren Işıklar Enerji ve Yapı Holding A.Ş., öncelikle blockchain teknolojisiyle yurtdışında kuracağı bir iştirak üzerinden uluslararası belli başlı coin piyasalarında işlem görecek “Işıklar Coin” ihracı (Initial Coin Offering) ve yönetimi ve uygun görülecek muhtelif Işıklar şirketleri için uluslararası token piyasalarında Security Token Arzı (Security Token Offering) konularında bir, iki ay içinde faaliyet göstermeyi planlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir