30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Türk Enerji Sektörü Emirates Enerji Ödülleri İle Bulaşacak

DUBAİ (Enerji Portalı) – Dubai Yüksek Enerji Konseyi (DSCE), Emirates Enerji Ödüllerini Dubai EXPO 2020 kapsamında başlatıyor. Enerji Tasarrufunu teşvik etmek ve farkındalık yaratmayı hedefleyen DSCE, Türkiye Enerji Sektöründen oldukça umutlu.

Yenilenebilir enerji kaynakları, enerji verimliliği ve sürdürülebilirlik konularında yenilikçi, uygun maliyetli ve örnek niteliğindeki tedbirleri geliştiren en iyi uygulamaları değerlendirecek yarışma için bu yıl Türkiye’den yoğun katılım bekleniyor.

DSCE, 17 Eylül 2019 tarihinde İstanbul’da bir tanıtım etkinliği düzenleyerek, yarışma programı ve kuruluşlara katılım sürecinin ayrıntıları aktarmayı planlıyor. Türkiye’yi geniş kaynakları ve tecrübeleri nedeniyle enerji yönetimi ve sürdürülebilirlik için önemli bir pazar olarak görüyor.

2013 yılında başlatılan ve iki yılda bir düzenlenen yarışma, şimdiye kadar Türkiye de dahil olmak üzere Ortadoğu ve Kuzey Afrika bölgesindeki 28 ülkeden 90 proje seçti ve 424’ten fazla başvuru aldı. Bu yılın yarışması ise “Sürdürülebilir Enerji için İlham Veren İnovasyon” teması altında düzenleniyor. 31 Aralık’a kadar başvuruları devam edecek yarışmanın ödül töreni, katma değer ve tanınma değeri kazandıran Dubai EXPO 2020 sırasında yapılacak. Kazananların açıklandığı törenin ardından 1 milyon dolarlık ödül, kategori kazananları arasında paylaştırılacak.

Dünya Enerji Haberleri için enerjiportali.com/category/dünya Bağlantısını Ziyaret Edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.