30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Tüpraş, Akaryakıt İhtiyacının Yüzde 58’sini Karşıladı

İSTANBUL (Enerji Portalı) – Koç Holding CEO’su Levent Çakıroğlu, “Tüpraş, artmaya devam eden akaryakıt talebinin yüzde 58’ini karşıladı.” dedi.

Koç Holding CEO’su Çakıroğlu, yaptığı yazılı açıklamada, yılın ilk yarısında uzun vadeli değer yaratma hedeflerinin ve küresel vizyonlarının doğrultusunda faaliyetlerine devam ettiklerini kaydetti.

Güçlü bilanço ve dengeli portföy yapıları sayesinde başarılı finansal sonuçlara ulaştıklarını ifade eden Çakıroğlu, kombine yatırımlarının bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 40 artarak 4,1 milyar liraya yükseldiğini belirtti.

Çakıroğlu, böylelikle son 5 yılda 35 milyar liranın üzerinde yatırım gerçekleştirmiş olduklarına işaret ederek, şunları kaydetti:

“Yatırımlarımıza sürdürülebilir büyüme odağımızla devam ederken, şirketlerimizin küresel çapta rekabetçiliklerini ve yetkinliklerini geliştiriyoruz. Bu yolculukta son 2 yıldır sürdürdüğümüz Dijital Dönüşüm Programımız sayesinde mevcut varlıklarımızın verimliliklerini arttırırken bayi ve tedarik zincirimizi daha etkin yönetiyoruz. Ayrıca değişen müşteri ihtiyaçlarını daha iyi kavrayıp yenilikçi ürün ve hizmetler geliştirmeye devam ediyoruz. Bütün bu çalışmalarımızın finansal sonuçlarımıza ve rekabetçiliğimize olumlu yansımalarını görmek, bizi daha da iyisini yapmak için motive ediyor.”

Türkiye ekonomisine katkı sağlamaya devam ettiklerini kaydeden Çakıroğlu, “Tüpraş, artmaya devam eden akaryakıt talebinin yüzde 58’ini karşıladı. Aygaz ise pazardaki liderliğini korudu ve toplam yurtiçi LPG satışları 538 bin ton olarak gerçekleşti. Opet aynı dönemde Opet ve Sunpet markaları ile istasyon sayısını bin 589’a çıkartarak yüzde 17,45 pazar payı ile sektördeki başarısını sürdürdü.” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.