30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.
kontek enerji


“Tüm Bayraklı’ya Kesintisiz Enerji Arzı Sağlayacağız”

İZMİR (Enerji Portalı) – Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, İzmir’in Seferihisar ilçesi açıklarında meydana gelen 6,6 büyüklüğündeki depremin ardından ekiplerin bölgede yoğun bir çalışma yürüttüğünü belirtti.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Seferihisar’da incelemelerde bulunmak üzere bazı bakanlarla bölgeye geldi. 

Deprem nedeniyle su seviyesinin yükselmesi sonucu Seferihisar’da ev ve iş yerleri hasar gören vatandaşları ziyaret eden Dönmez, bölge halkına geçmiş olsun dileklerini iletti.

Dönmez, dün depremin ardından İzmir’e geldiklerini ve Gediz Elektrik Dağıtım AŞ ile Türkiye Elektrik İletim AŞ yetkililerinden duruma ilişkin bilgi aldıklarını ifade ederek, şu açıklamalarda bulundu:

“Bugün Seferihisar’a gelerek bizzat olayın etkilerini yerinde incelemek istedik. Enerji altyapıları açısından baktığımızda, bir trafo merkezimiz sahile yakın olduğu için su altında kalmıştı ve o trafonun beslediği abonelere elektrik sağlayamamıştık ama bugün sabah itibarıyla ekiplerimizin çalışması ve civardaki abonelerin güvenliğinin sağlanması üzerine elektrik vermeye başladık. An itibarıyla artık Seferihisar’da elektrik ve doğal gaz kullanamayan abone yok.”

Bakan Dönmez, Seferihisar’ın Sığacık Mahallesi’nde 87 yaşında suya kapılarak vefat eden Fatma Erçetin’nin evine giderek, taziye ziyaretinde bulundu.

Bayraklı’da elektriksiz şebeke kalmayacak

Resim

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, İzmir’in Bayraklı ilçesinde devreye alınan yeni trafoyla ilçede elektriksiz şebekenin kalmayacağını bildirdi.

Dönmez, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Bayraklı’daki enerji arzına yönelik değerlendirmede bulundu.

Bakan Dönmez“İzmir Bayraklı’da devreye aldığımız yeni trafomuzla ilçede elektriksiz şebeke kalmayacak. Tüm Bayraklı’ya kesintisiz enerji arzı sağlayacağız.” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir