30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


TTK, 45 Mühendis Alımı Gerçekleştirecek

ANKARA (Enerji Portalı) – Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK), Taşra Teşkilatının Üretim ve Elektro-Mekanik İşletme Müdürlüklerinin mekanize kazı projelerinde istihdam edilmek üzere 45 Sözleşmeli Mühendis alımı yapacak.

TTK tarafından yapılan açıklamada; açılan pozisyonlar için adaylar iki aşamalı bir sınava tabi tutacak.

İlk olarak yazılı bir Giriş Sınavı’na tabi tutulacak. Giriş Sınavı’ndan başarılı olanlar daha sonra Sözlü Sınava alınacak.

Alım yapılacak pozisyonlar ise şöyle:

Giriş Sınavı başvuru şartlarında kurum tarafından adaylardan şunları sağlaması isteniyor:

1- 399 sayılı Kanun Hükmünde Kararname’nin 7’nci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak,

2- Son başvuru tarihi itibariyle fakültelerin veya denkliği Yükseköğretim kurulunca onaylanmış yurt içi veya yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarının Maden, Makine, Elektrik, Elektrik Elektronik Mühendisliği bölümlerinden mezun olmak,

3- 2018 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı sonucunda KPSSP3 puan türünden en az 70 (Yetmiş) puan almış olmak.

Giriş Sınavı’nın başvuru tarihi, yeri ve şekli şu şekilde ilan edildi:

1- Sınav başvuruları, sınav ilanının Resmi Gazete’de yayımlanmasını takip eden gün başlayacak ve 13.12.2019 tarihi mesai bitiminde (17.00) sona erecektir.

2- Giriş sınavına katılmak isteyen adayların, yukarıda belirtilen koşulları taşımaları kaydıyla; “Türkiye Taşkömürü Kurumu Genel Müdürlüğü Yayla Mahallesi Bağlık Caddesi İhsan Soyak Sokak No:2 ZONGULDAK / TÜRKİYE” adresinden veya Genel Müdürlüğümüz internet adresinden (http://www.taskomuru.gov.tr) temin edecekleri “Başvuru Formu” nu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmaları gerekmektedir.

3- Aday tarafından imzalanan Başvuru Formunun çıktısı ile birlikte başvuru için istenen diğer belgelerin 13.12.2019 tarihi mesai bitimine (17.00) kadar yukarıda belirtilen adrese şahsen veya posta yolu ile teslim edilmesi gerekmektedir.

4- Postadaki gecikmeler veya diğer nedenlerle süresi içinde Genel Müdürlüğümüze teslim edilmeyen başvurular ile ilanda belirtilen şartları taşımayanların başvuruları işleme alınmayacaktır.

5-Belgelerin  belirtilen son başvuru tarihine kadar TTK Genel Müdürlüğüne teslim edilmesi şarttır. Bu belgeler, aslı ibraz edilmek kaydıyla TTK Genel Müdürlük Personel Dairesi Başkanlığınca onaylanabilir.

Daha fazla bilgi almak ve ilan duyurusuna ulaşmak için tıklayınız.

Son Dakika Enerji Haberleri için enerjiportali.com/son-dakika-enerji-haberleri Bağlantısını Ziyaret Edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.