30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Trump: ABD ve Çin Anlaşmaya Yakın!

ABD (Enerji Portalı)- ABD’ nin petrol fiyatlarındaki düşüş, ABD-Çin ticaret anlaşması konusu üzerine tekrar yükselişe geçti.

ABD ham petrol stoklarında sürpriz bir artış gösteren bir sanayi raporunun ardından yapılan incelemeler petrolde düşüş olduğunu gösteriyor. Ancak, ABD-Çin ticaret anlaşmasının ilk aşamasının imzalanmasını çevreleyen umut fiyatlardaki düşüşü engelledi.

Brent tipi ham petrol fiyatları 15 sent (% 0,23) düşüşle 64,12 dolar’ a gerilerken, West Texas Intermediate (WTI) ham vadeli işlemlerinde 16 sent (% 0,27) düşüşle 58,25 dolar oldu.

Yaşanan düşüşün ardından WTI işlemleri % 1,1 ve Brent tipi hampetrol fiyatları % 1,4 oranında yükselmesiyle, dünyanın en büyük iki ham petrol kullanıcısı olan Çin ve ABD’nin yakında yapacakları anlaşma ile 16 aylık ticaret savaşlarına son verdiler.

ABD Başkanı Donald Trump, “ABD ve Çin’in üst düzey müzakerecileri telefonla konuştuktan ve geri kalan meseleler üzerinde çalışmaya devam etmeyi kabul ettikten sonra, ticaret anlaşmalarının ilk aşamasında anlaşmaya yakınız.”dedi.

CNBC

Dünya Enerji Haberleri için enerjiportali.com/category/dünya Bağlantısını Ziyaret Edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.