30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Trimbox Nedir?

Trimbox Nedir?

Trimbox Özellikle Konut ve işyerlerindeki Yüksek voltajlardan kaynaklı hasarları önlemek için geliştirilmiştir. 2018’de kuruluşunun 10. yılına ulaşan Yurttaş Holding, yıldırım düşmesi, trafo patlaması, elektrik voltaj dalgalanmaları ve özellikle konutlar ile işyerleri içinde oluşan voltaj darbelerinin elektrik tesisatında ve cihazlarda yol açtığı hasarları engellemek üzere Trimbox’ı geliştirmiştir.

BDS-0001-1 referans numarasıyla Türkiye’nin ilk TSE Belgeli icadı olan yüksek voltaja karşı koruyucu cihaz Trimbox, geride kalan 10 yılda Dünya nüfusunun yüzde 70’ini kapsayan bir coğrafyada tescillenmiş durumda olup, son olarak Hindistan’da tescil işlemi tamamlanmıştır.

Yurttaş Holding, yüzde 95 yerlilik oranı ile orta yüksek teknoloji sınıfında yer alan Trimbox’ın yanı sıra elektrik tesisatındaki topraklama kaynaklı sorunları engelleyen, topraklamanın zayıf olduğu veya olmadığı yerlerde metal gövdede voltaj artışını engelleyerek çarpılma riskini minimize eden GND Series’i de geliştirmiştir.

2014 yılında Bursa Ticaret ve Sanayi Odası tarafından ilk kez verilen Bursa’nın Mucidi ödülü alan Trimbox, elektrik şebekelerinde sıkça yaşanmakta olan aşırı gerilimleri 10 nanosaniyelik bir süredeki tepki hızı ile engelleyerek, evlerde, iş yerlerinde, fabrikalarda kısacası elektriğin olduğu her yerde elektrik-elektronik cihazları korumakta ve buna bağlı yangın riskini engellemektedir. Aşırı gerilim sönümleyici olan Timbox, Elektrik İç Tesisleri Proje Hazırlama Yönetmeliğiyle de kullanımı zorunlu durumdadır.

Trimbox ile ilgili yurtiçi ve yurtdışı kurumlardan kalite ve uygunluk belgeleri alan Yurttaş Holding, yine Trimbox için Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Yerli Malı Belgesine de sahiptir. Arçelik, Aselsan, Karsan, Tofaş, Tuv-Türk, Vodafone gibi Uluslararası markalar ve yüzlerce ulusal işletme sistemlerini Trimbox ile güvence altındadır.

2007 yılında Yurttaş Mühendislik Ltd. Şti olarak mütevazi bir bütçe ile iş hayatına giren firma, 2012 yılından itibaren Yurttaş Holding A.Ş. bünyesinde 6 farklı şirketi ile Bursa merkezli olmak üzere çalışmalarını sürdürmekte olup sayıları 2 bine ulaşan bayi ağı ve son olarak Hollanda’daki Avrupa Ofisi ile dünyaya açılmıştır.

İstanbul ofisini de açan Yurttaş Holding bir sonraki aşamada Körfez Ülkeleri ve Kuzey Afrika, sonrasında ise Rusya ile Türk Cumhuriyetlerindeki yayılım için titizlikle hazırlıklarını sürdürmektedir.

 

1 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.