30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


TPAO’nun İki Petrol İşletme Ruhsatının Süresi Uzatıldı

DİYARBAKIR (Enerji Portalı) – Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü TPAO’nun Diyarbakır ili sınırları içerisinde 2 petrol işletme ruhsatının süresini uzattı.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü tarafından bugün yayımlanan 31310 sayılı Resmi gazetede Türkiye Petrolleri A.O. (TPAO) Genel Müdürlüğü’nün Diyarbakır ili sınırları içerisinde 2 petrol işletme ruhsatının süresini uzattığı duyuruldu.

Türkiye Petrolleri A.O. (TPAO) Genel Müdürlüğü hakkında alınan iki karar sırasıyla şu şekilde:

“Türkiye Petrolleri A.O. Genel Müdürlüğü’nün Diyarbakır ili sınırları içerisinde sahip bulunduğu ARİ/TPO/K/L44-c3-2 pafta no’lu petrol işletme ruhsatının 30.11.2020 tarihinde sona erecek süresinin Türk Petrol Kanunu Uygulama Yönetmeliği’nin 18 inci maddesinin dördüncü fıkrası gereğince, sahanın mevcut rezerv durumu, yıllık üretim miktarları ile yatırım ve üretim programı dikkate alınarak 14 (ondört) yıl süreyle 30.11.2034 tarihine kadar uzatılmasına karar verilmiştir.
Türk Petrol Kanunu’nun 14 üncü maddesinin birinci fıkrasının (d) bendi gereğince ilan olunur.”

“Türkiye Petrolleri A.O. Genel Müdürlüğü’nün Diyarbakır ili sınırları içerisinde sahip bulunduğu ARİ/TPO/K/L44-d4-3 pafta no’lu petrol işletme ruhsatının 30.11.2020 tarihinde sona erecek süresinin Türk Petrol Kanunu Uygulama Yönetmeliği’nin 18 inci maddesinin dördüncü fıkrası gereğince, sahanın mevcut rezerv durumu, yıllık üretim miktarları ile yatırım ve üretim programı dikkate alınarak 13 (onüç) yıl süreyle 30.11.2033 tarihine kadar uzatılmasına karar verilmiştir.
Türk Petrol Kanunu’nun 14 üncü maddesinin birinci fıkrasının (d) bendi gereğince ilan olunur.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.