30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Total, Fransa’daki Rüzgar Enerjisi Santrali İhalesine Teklif Verdi

İSTANBUL (Enerji Portalı) – Küresel çapta en büyük enerji şirketleri arasında yer alan Total, Fransa’nın Dunkirk kıyısında kurulması planlanan rüzgar enerji santrali projesi ihalesine katılacağını açıkladı.

Küresel çapta en büyük enerji şirketleri arasında yer alan Total, Orsted ve Elicio Fransa’nın Dunkirk kıyısında kurulması planlanan 600MW’lık rüzgar enerji santrali projesi ihalesine ortak bir konsorsiyum altında katılacaklarını açıkladı.

Dünyada kara (offshore) rüzgar santrallerinin kurulu kapasitesinin dörtte birinden fazlasını yöneten Orsted, denizde ve karadaki rüzgar santrallerinin geliştirme, yapım ve işletme faaliyetlerine odaklanmış durumda. Şirket ayrıca biyokütle enerjisi santralleri yatırımları da yapıyor.

Elicio ise yenilenebilir enerji üreticisi olarak ihaleye Fransa Enerji Düzenleme Kurulu tarafından davet edildi. Elicio’nun Başkanı Emile Dumont, “Rüzgar enerjisi Fransa’da önemli bir büyüme potansiyeline sahip. Rüzgar enerjisi aynı zamanda Elicio’nun daha temiz, maliyet etkin bir enerji dünyasına ulaşma konusundaki stratejisinin de tam kalbinde yer alıyor.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.