30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Tortum HES’e En yüksek Teklif Has-Kar’dan

İhalesi yapılan Torum HES’ En yğksek Teklif Has-Kar’dan Geldi.
EÜAŞ’a ait Tortum hidroelektrik santrali özelleştirilme ihalesinde en yüksek teklifi 56 milyon lira ile Has-Kar Harita Kadastro Mühendislik Taahhüt ve Ticaret Ltd. Şti. verdi

ANKARA (AA) – Elektrik Üretim AŞ’ye (EÜAŞ) ait Tortum hidroelektrik santrali (HES) ve bu santral tarafından kullanılan taşınmazların özelleştirilme ihalesinde, en yüksek teklifi 56 milyon lira ile Has-Kar Harita Kadastro Mühendislik Taahhüt ve Ticaret Ltd. Şti. verdi.

Erzurum’da bulunan ve 26,2 megavat kurulu güce sahip Tortum HES’in işletme hakkının verilmesi yöntemiyle özelleştirilmesi ihalesine 3 firma teklif verdi.

Komisyon başkanlığını Özelleştirme İdaresi Başkan Yardımcısı Bekir Emre Haykır’ın yaptığı ihalede, önce kapalı zarfla elemesiz tur teklifleri alındı. Elemesiz turda verilen 50 milyon 530 bin liralık en yüksek teklifin ardından elemeli tura geçildi.

Elemeli turda, en düşük teklif sahibi Ünal Akpınar İnşaat Sanayi Turizm Madencilik ve Ticaret AŞ ihale dışı kaldı. Bu tur sonrasında açık artırmaya geçildi. Açık artırma başlangıç tutarı 54 milyon 130 bin lira, artırım aralığı ise 50 bin lira olarak belirlendi.

Açık artırmanın dokuzuncu turunda Onur Taahhüt Taşımacılık İnşaat Ticaret ve Sanayi AŞ ihaleden çekildi.

Böylece, Tortum HES özelleştirilme ihalesinde en yüksek teklif sahibi, 56 milyon lirayla Has-Kar Harita Kadastro Mühendislik Taahhüt ve Ticaret Ltd. Şti. oldu.

kaynak:memleket.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.