30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Toray Industries, Yeni Bir Üretim Tesisi Kuruyor

JAPONYA (Enerji Portalı) – Japon malzeme şirketi Toray, lityum-iyon pillerde (LiB’lerde) kullanılmak üzere pil ayırıcı film (BSF) üretmek için Macaristan’da bir tesis açma planlarını açıkladı.

Toray Industries, lityum-iyon piller (LiB’ler) için ayırıcı film (BSF) üretim tesisi kurmaya karar verdi. Tesis, Toray’ın diğer plastik malzemeler için bir üretim üssü işlettiği Nyergesújfalu kasabasında, Budapeşte sınırındaki Slovakya’nın yaklaşık 60 km kuzeyinde yer alacak.

Şirket, yeni fabrikada yaklaşık 200 milyon € yatırım yapacağını ve Macar Hükümeti’nden kalkınmasını desteklemek için sübvansiyon başvurusunda bulunduğunu açıkladı. Yeni tesisin 2021 Temmuz’unda faaliyete geçmesi planlanıyor.

İleriye dönük olarak, mobil elektronik ve enerji depolama sistemi gibi tüketici uygulamalarında sürekli genişleyen eğilimler göz önüne alındığında, BSF’ye olan küresel talebin hızla genişlemesi ve elektrikli araçlar (EV) olarak otomotiv uygulamalarında beklenen güçlü artışın daha popüler hale gelmesi bekleniyor.

Dünya Enerji Haberleri için enerjiportali.com/category/dünya Bağlantısını Ziyaret Edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.