30 Bin Üyemize Katılın
E-Bülten yayınlarımız için abone olun.


Tokat Halkı, HES’ten Memnun

TOKAT (Enerji Portalı) – Tokat’ta kurulan HES’ler hem enerji üretimine hem de sebze ve meyve üretimine katkı sağlayarak bölge halkının yüzlerini güldürüyor.

DSİ 7. Şube Müdürü Ali Çetinkaya, Müdür Yardımcısı Serkan KAMAN, İşletme Bakım ve Onarım Şube Müdürü Selçuk GÜL, Bilgi Teknolojileri Şube Müdür Ertuğrul ALTAY ve beraberindeki teknik heyet ile birlikte Tokat sulaması, Kazova Sulaması, Niksar Sulaması ve Erbaa Sulamasını yerinde inceleyerek ve üreticilerle görüştü.

Tokat’ın en önemli ovalarından olan Kazova’da bereket her geçen gün artıyor.  Kazova Sulama Birliği Sulaması, bölgede 2019 yılında toplam 75 bin 220 dekar zirai arazide tarımsal sulama faaliyetleri yapıyor. Sulama sayesinde Kazova’da ikinci ürün yetiştirilmeye başlandı.

2019 yılı sezonunda toplam 127 bin 530 dekar zirai arazide tarımsal faaliyetler sürdürüldü…

Tokat genelinde ise 2019 yılı sezonunda toplam 127 bin 530 dekar zirai arazide tarımsal faaliyetler sürdürüldü. İkinci ürün mısır, şekerpancarı, yonca meyve ve sebze hasadı yapılarak üçüncü ürünlerin ekimi için hazırlıklara başlandı. Tokat’ın önümüzdeki dönemde sulama imkanları ile birlikte daha verimli hale gelmesi bekleniyor.

DSİ 72. Şube Müdürü Ali Çetinkaya, Tokat’ta tarımsal projelerin yanı sıra dere ıslah çalışmalarında da önemli mesafeler kat ettiklerini belirterek, “Özellikle yağışların çok olduğunda sel baskınları ile karşılaşmıyorsak, almış olduğumuz tedbirlerdendir. Allah bize tabi afetlerden korusun” dedi.

 DSİ’nin Kazgölü’nün ıslahında da etkin çalıştığını ifade eden Çetinkaya, “Tokat için mücadele veriyoruz ve sonuçlarını almaya başladık. Emeği geçen herkese teşekkürü bir borç biliyorum.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Tokat Olay

Son Dakika Enerji Haberleri için enerjiportali.com/son-dakika-enerji-haberleri Bağlantısını Ziyaret Edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.